اختتامیه نمایشگاه پیوند آسمانی با حضور محمدصادق اکبری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش، محمدباقر پیشنمازی معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان و امینی مدیر گروه ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در سالن حجاب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، محمدصادق اکبری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران در ارتباط با برگزاری جشنواره پیوند آسمانی اظهار داشت: در حوزه جوان همه دستگاه‌ها به نوعی باید ایفای وظیفه کنند. تمامی دستگاهی عضو باید برای بهبود شرایط ازدواج جوانان برنامه ریزی کنند. با توجه به سخنان مقام معظم رهبری مشکلات ازدواج جوانان در حال حاضر مسایل اقتصادی نیست بلکه همه دستگاه‌ها باید برای تسهیل این امر فرهنگ سازی و بستر سازی کنند. آموزش و پرورش با آگاه سازی و توانمند سازی جوانان نقش مهمی بر عهده دارد.

وی هدف از برگزاری جشنواره مشاوره ازدواج قبل، حین و بعد از ازدواج برای آسان سازی این امر دانست و گفت: توصیه ما به جوانان این است که آغاز زندگی را سخت نگیرند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش در ارتباط با برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در حوزه اوقات فراغت جوانان افزود: اعتقاد ما این نیست که اوقات فراغت مربوط به تابستان باشد بلکه تمام سال جوانان ما باید برای اوقات فراغت ما برنامه ریزی داشته باشند ما قصد داریم توانمندسازی جوانان را در بحث اوقات فراغت افزایش دهیم از اقدامات ویژه ما ایجاد سامانه اوقات فراغت است اما به دلیل مشکلات سخت افزاری هنوز این سامانه راه اندازی نشده است.

اکبری تصریح کرد: قصد داریم تا پایان بهمن ماه لایحه خدمات جوانان را از طریق دولت به مجلس ارایه دهیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش ادامه داد: حدود 4 هزار سازمان مردم نهاد به ثبت رسیده است که بخشی از آن مربوط به توانمندسازی جوانان در ازدواج فعالیت دارند. همچنین تعدادی از این سازمان‌ها در این جشنواره حضور دارند.

وی در پایان گفت: رویکرد وزارت ورزش و جوانان ازدواج آسان، پایدار و به هنگام است که با برپایی این نمایشگاه‌ها و اقدامات دیگر قصد داریم این رویکرد در سراسر کشور اجرایی کنیم.