به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر امروز در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار برنا مبنی بر کنترل معاملات موادمخدر اظهار داشت: پلیس بدون اجازه قوه قضاییه نمی تواند حساب تمامی شهروندان را کنترل کند، اما قصد داریم قوانین مبارزه با پولشویی را در کشور تقویت و اجرا کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور ادامه داد: پلیس مسیر اموال بزرگ و مبالغ کلانی را که قاچاقچیان موادمخدر و مفسدان اقتصادی از راه قاچاق کالا به دست می آورند را کنترل می کند، که این اقدام پلیس در راستای اجرای طرح تحول اقتصادی دولت است.

وی افزود: اقتصاد زیرزمینی باید کنترل و از نقل و انتقال کلان پول ها برای ارتکاب جرم نیز جلوگیری شود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اعلام فعالیت پلیس در بخش جرائم اقتصادی اظهار داشت: پلیس جرائم اقتصادی در پلیس آگاهی وجود دارد، اما باید دایره فعالیت آنها براساس نیاز سازمان های اقتصادی و درخواست همکاری بیشتر تعریف شود. در همین راستا قوه قضاییه نیز مجتمعی به منظور برخورد با جرائم اقتصادی در نظر گرفته است.

احمدی مقدم همچنین از اجرای حکم اعدام قاچاقچیانی که بیش از 30 گرم موادمخدر صنعتی با خود حمل می کنند، خبر داد و تأکید کرد: این حکم از گذشته وجود داشته، اما امروز مجازات موادمخدر صنعتی با هرویین برابر شده است. امروز شاهد هستیم که بسیاری از قاچاقچیان موادمخدر صنعتی با ابلاغ قانون فعالیت خود را محدود کرده اند و با احتیاط اقدام به تولید و توزیع موادمخدر می کنند. باید بدانیم که موادمخدر روانگردان بسیار خطرناک بوده و آینده جوانان را هدف قرار داده است.

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام کاهش مرگ و میر معتادان خاطر نشان کرد: در گذشته روند اعتیاد بسیار سریع بود، اما امروز می بینیم که ایدز و مرگ و میر در میان معتادان کنترل شده است. این امر با همکاری مسوولان به دست آمد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر از زمان تأسیس تاکنون با امکانات فنی و حضور هوشمندانه به مبارزه با ورود و توزیع موادمخدر در کشور پرداخته، به طوری که ایران دیگر متهم به اهمال در این زمینه نیست و رتبه اول مبارزه با موادمخدر را در جهان در اختیار دارد.