به گزارش سرویس اجتماعی برنا، محمدباقر هداوند اظهار داشت: با توجه به ضرورت ارائه خدمات بهینه و تسهیل امور بیمه شدگان در دریافت خدمات بیمه‌ای، صندوق بیمه خدمات درمانی همزمان با سالگرد تصویب قانون بیمه همگانی در كشور، بسیاری از خدمات خود را (تمدید، تعویض و صدور اولیه دفترچه بیمه درمان ایرانیان) به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد.


سرپرست صندوق بیمه خدمات درمانی با اشاره به تراكم مراجعان در نمایندگی‌ها به خصوص در استان تهران، اظهار داشت: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده، به زودی تمام خدمات بیمه‌ای كه از طریق نمایندگی‌ها به بیمه شدگان عرضه می‌شد، از طریق دفاتر پیشخوان دولت به همه هموطنان و بیمه شدگان ارائه خواهد شد.


هداوند ادامه داد: متقاضیان می‌توانند به جای مراجعه حضوری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان به آدرس www.msio.org.ir مراجعه و خدمات مورد نیاز خود را دریافت كنند.


وی افزود: در این راستا تعداد نمایندگی های استان تهران در سال جاری از 9 نمایندگی به 12 نمایندگی افزایش یافت و با هماهنگی به عمل آمده، معاونت نوسازی و تحول اداری و كمیته تخصصی پیشخوان دولت مجوز تاسیس 10 دفتر پیشخوان در استان تهران اخذ شده كه طی روزهای آتی افتتاح خواهد شد.


سرپرست صندوق بیمه خدمات درمانی گفت: با تدابیر اندیشیده شده به زودی همه دفاتر پیشخوان در سطح كشور خدمات مذكور را به بیمه شدگان و متقاضیان ارائه خواهند كرد و بدین ترتیب سطح دسترسی در شهر تهران از 12 نقطه به بیش از 100 نقطه و در سطح كشور از 300 نقطه به حدود 3000 نقطه افزایش می‌یابد.