احمدرضا دستغیب نایب رییس اول فراکسیون جوانان مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی برنا، کلیات مورد بحث در جلسات آتی این فراکسیون را، موضوع قرار گرفتن ردیف‌های اعتباری تعریف شده در ذیل اعتبار سایر دستگاه‌ها، نظارت مستقیم وزارت ورزش وجوانان بر فعالیت سایر دستگاه‌ها در ارتباط با حوزه جوانان و ارایه گزارشات و مطالعات و پژوهش‌های مداوم از سوی وزارت ورزش و جوانان دانست.

احمدرضا دستغیب افزود: از مسایلی که در حوزه جوانان مد نظر ماست، بحث قرار گرفتن اعتبارات حوزه جوانان ذیل اعتبارات سایر دستگاه‌های اجرایی است تا دستگاه‌ها اقدامات و فعالیت‌های مربوط به این حوزه را با توان بیش‌تر اجرا کند.

وی با اشاره به این مطلب که بحث نظارت مستقیم وزارت ورزش و جوانان بر سایر دستگاه‌ها از دیگر موارد مهم مورد بحث در این جلسات است، خاطر نشان کرد: هنگامی که با برنامه و اعتبارات مشخص مواجه نیستیم نمی‌توانیم بگوییم کدام دستگاه پیشرو بوده و یا کدام یک کم کاری می‌کند. با این نظارت می‌توانیم دستگاه‌هایی که فعالیت بیشتری در حوزه جوانان دارند را مشخص کنیم. مشخص شدن وظایف ستاد ساماندهی امور جوانان و ارایه گزارشات این ستاد به مجلس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: ارایه گزارشات، مطالعات و پژوهش‌های مداوم در حوزه جوانان از سوی تمامی سازمان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. این گزارشات ما را در حل و فصل کردن مشکلات کمک خواهد کرد و متوجه خواهیم شد جوانان ما در هر زمانی در چه سطحی قرار دارند. این اقدامات در سال‌های گذشته صورت می‌گرفت اما مدتی است مورد غفلت واقع شده است.

دستغیب در پایان تصریح کرد: فراکسیون جوانان باید در حوزه‌های مختلف اطلاعات و آمار صحیحی از وضعیت جوانان در اختیار داشته باشد تا در مجلس و دولت پیگیری شود.