محسن زارعی مدیر کل مشارکت‌های وزارت ورزش و جوانان، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا در نشستی که به منظور نحوه برگزاری همایش جوان و تولید ملی با حضور نماینده وزارت علوم، ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان، مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، و به ریاست محمد صادق اکبری معاون ساماندهی امور جوانان برگزار شد، اظهار داشت: دبیر بخش‌های مختلف این همایش مشخص شدند؛ که رییس دانشگاه زاهدان به عنوان دبیر علمی جشنواره، معاون فرهنگی جوانان زاهدان به عنوان دبیر اجرایی و مازیار بیژنی دبیر بخش هنری جشنواره انتخاب شدند.  

وی ادامه داد: وزارت علوم و مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان از پایان‌نامه‌های مرتبط با موضوع تولید ملی حمایت می‌کند و همچنین اداره کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان نیز از طرح‌های برتر سمن‌ها در حوزه تولید ملی حمایت حمایت خواهد کرد. 

زارعی تصریح کرد: همایش جوان و تولید ملی در چهار بخش ارایه مقالات در موضوعات مرتبط، تقدیر از طرح‌های اجرا شده توسط سمن‌های جوانان، حمایت از پایان نامه‌های برتر و تقدیر از آثار هنری برتر جوانان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تحقق راهبرد تعیین شده در نامگذاری سال تولید و حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری و با هدف ارتقای مشارکت جوانان در این حوزه، گفت: همایش جوان و تولید ملی با محوریت اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: همایش جوان و تولید ملی اول و دوم اسفند ماه سال جاری در شهرستان زاهدان برگزار خواهد شد.