به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از اداره كل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه عزم دستگاه قضایی را رسیدگی به مفاسد اقتصادی و سایر مفاسد اعلام كرد و گفت: هیچ خط قرمز توهمی در رسیدگی به پرونده های قضایی وجود ندارد.

آیت ا... آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تسلیت فرا رسیدن شهادت امام جعفر صادق(ع) با اشاره به اعلام تعدادی از احكام قضایی مربوط به پرونده‌های اقتصادی به ویژه پرونده بیمه، برخی تحلیل‌های رسانه‌ای درباره نحوه رسیدگی به این پرونده‍ها و وجود خط قرمز در رسیدگی‌ها را نادرست خواند و گفت: این پرونده در طی بیش از دو سال در قوه قضاییه مورد رسیدگی قرار گرفته و اخیراً احكام قطعی برخی متهمان آن اعلام شده و رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد و اینكه عده‌ای معنا كنند برخی خط قرمزها در نحوه رسیدگی به این پرونده وجود دارد، صحیح نیست و به طور قاطع اعلام می‌كنیم كه هیچ نوع خط قرمز توهمی در رسیدگی‌ها را قبول نداریم.
 
رئیس قوه قضاییه تاكید كرد: در همین پرونده تمامی افراد مرتبط پای میز بازپرسی قرار گرفتند اما به لحاظ ممنوعیت قانونی موضوع رسانه‌ای نشد و اكنون نیز پرونده در حال رسیدگی است و تمام متهمین كه برای آنان كیفرخواست صادر شده باشد محاكمه خواهند شد و البته نباید پیش از رسیدگی و محاكمه قضاوت كرد.

آیت ا... آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به موضوع حقوق بشر و هجمه های كشورهای غربی علیه ایران خواستار انسجام و یكپارچگی داخلی در این زمینه برای مقابله با این هجمه‌ها شد و با تاكید بر اینكه «ستاد رسمی مباحث حقوق بشری كشور ستاد حقوق بشر قوه قضاییه است» گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، ستاد حقوق بشر مسئول نظارت بر دیپلماسی حقوق بشری در كشور است و مسائل رسمی مرتبط با حقوق بشر باید در این ستاد متمركز شود.

آیت ا... آملی لاریجانی با اشاره به نامه اخیر گزارشگر ویژه حقوق بشر به رئیس جمهور كشورمان و ابراز خوشحالی از انتخابات اخیر ایران گفت: البته همه ما از انتخاب اخیر خوشحالیم ولی خوشحالی گزارشگر ویژه حقوق بشر وجهی ندارد چرا كه ارزش‌های دینی و بنیان‌های قانون اساسی ما و قوانین حقوقی و قضایی نظام اسلامی ما، با آمدن و رفتن رئیس جمهور تغییر نمی كند.

رئیس قوه قضاییه ایرادات حقوق بشری علیه ایران درباره اعدام، سب النبی و حبس را نادرست خواند و افزود: عمده مبانی حقوق بشری كشورهای اسلامی مشترك هستند و هیچ كشوری نمی‌تواند بگوید مسلمان هستیم ولی معتقد به برخورد با سبه النبی نیستیم یا مخالف قصاص و امثالهم هستیم و ما از غربی‌ها می‌خواهیم در شیوه‌های نامعقول خود تجدیدنظر كنند .

آیت ا... آملی لاریجانی تاكید کرد: گزارشگر حقوق بشر دائماً با ضدانقلاب ایران همكاری دارد و گزارش‌هایش را از گروهك‌های الحادی و معاند امثال گروهك منافقین تهیه می‌كند و طبیعی است كه افراد ضد انقلاب نمی‌توانند بی‌طرف باشند.

رئیس قوه قضاییه دین اسلام را مدافع حقوق بشر و مبانی آن را كاملاً انسانی دانست وگفت: در زمانی كه دختران را زنده به گور می‌ كردند و تعصب‌های قومی و قبیله‌ای حرف اول را می‌زد، دین مبین اسلام نازل شد و از تساوی حقوق انسان‌ها سخن گفت و ما به این مسئله مفتخریم و متاسفیم كه افراد و كشورهایی كه تا صد و پنجاه سال قبل كارشان برده داری بوده اكنون خود را مدافع حقوق بشر قلمداد می‌كنند.

رئیس قوه قضاییه به مسئله سوریه اشاره كرد و گفت: با مقاومت دولت، ملت و ارتش سوریه در برابر تروریست‌ها، هجمه‌های آمریكا و غرب و كشورهای حامی تروریست‌ها در منطقه ناكام ماند و اكنون خود آمریكا مستقیم وارد عمل شده است، چرا كه فهمیده از طریق تروریست‌ها و مزدوران داخلی‌اش نمی‌تواند به اهدافش برسد.

آیت ا... آملی لاریجانی افزود: آمریكا با یک سناریوی از قبل طراحی شده و به بهانه بكارگیری سلاح‌های شیمیایی كه البته هنوز نحوه و منبع بكارگیری آن از سوی بازرسان سازمان ملل مشخص نشده، می‌خواهد به سوریه حمله كند.

آیت ا... آملی لاریجانی با تاكید بر اینكه آتش افروزی در منطقه به نفع هیچ كس نیست گفت: دود آتش افروزی در منطقه به چشم خود غربی‌ها و مرتجعان منطقه خواهد رفت و چنین شیوه‌هایی كه برخی كشورهای زورگو خودشان طرف دعوا و در عین حال قاضی و اجرا كننده حكم باشند راه به جایی نمی‌برد و در عقلانیت امروز جهان خریدار ندارد و قطعاً دولت و ملت سوریه همچنان در مقابل زورگویی‌های غربی مقابله خواهد كرد.

رئیس دستگاه قضا در ابتدای جلسه با تبریك فرا رسیدن هفته دولت برای دولت جدید آرزوی توفیق كرد و با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، تأسی به راه و روش این شهیدان در ساده زیستی، پاک دستی و توجه به دغدغه مردم را رمز موفقیت دولت دانست و ابراز امیدواری كرد با تعامل قوای سه‌گانه و با تدبیر و عقلانیت مشكلات مردم حل شود.