به گزارش خبرنگار سینمایی برنا،حجت‌الله ایوبی پس از صدورحکمش توسط وزیر ارشاد، رضاداد را به عنوان مشاور ارشد خود منصوب کرد.

رضاداد   متولد 1338 در شهر تهران و دانش‌آموخته رشته زبان و ادبیات فارسی است، او تاکنون مدیرکل تولید، طرح و برنامه و قائم مقام شبکه 2 سیما طی سال‌های 73-65، معاونت تولید مرکز سیما فیلم درسال‌های 78-74، مدیرکل تولید سیما درسال‌های 81-78، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درسال‌های 81 -85، دبیری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر(4 دوره)، دبیری جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان (4 دوره)، دبیری سومین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، مجری طرح فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» بوده است و طی حکمی از سوی رئیس سازمان سینمایی به دبیری سی و دومین جشنواره فیلم فجر منصوب شد. در این‌باره نظر تعدادی از سینماگران را جویا شدیم که در ذیل می‌خوانید.

داریوش مهرجویی
علیرضا رضاداد را به خوبی می‌شناسم او مدتی رئیس بنیاد سینمایی فارابی بود و از همان جا بود که نشان داد مدیر بسیار لایقی است ضمن اینکه در گذشته دو دوره هم مدیر جشنواره فیلم فجر بوده است. رضا داد مدیر حاذق و با تجربه‌ای است. انتخاب ایشان را تبریک می‌گویم زیرا انتخاب خوب و شایسته ای بوده است.

علیرضا داوودنژاد
علیرضا رضا داد سابقه طولانی در مدیریت و فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای دارد ضمن اینکه او شخصیت پخته‌ای است و با توجه به این‌که امسال جشنواره فیلم فجر جشنواره جنجالی خواهد بود کسی که از نظر مدیریتی با تجربه باشد کسی جز علیرضا رضاداد نمی‌توانست باشد.ایوبی شخص بسیار خوبی را برای این کار انتخاب کرده است.

علیرضا زرین دست
انتخاب رضاداد به عنوان مدیر جشنواره فیلم فجر بسیار انتخاب شایسته‌ای بود چیزی که از او در خاطر دارم تجربه و سابقه‌ای است که او در مدیریت دارد. رضاداد در طول این سال‌ها نشان داده که عملکردش مثبت بوده بنابراین انتخاب او بسیار مناسب بود.

علی معلم
سال‌هاست که رضاداد را می‌شناسم و با او همکارهستم. او زمانی مدیر بنیاد سینمایی فارابی بوده ضمن اینکه سابقه مدیریت در جشنواره فیلم فجررا هم در دوران گذشته داشته است. او با فضای سینمای ایران آشنا است امیدوارم بتواند جشنواره خوبی را با توجه به ارتباطی که با سینماگران دارد و سینما را خوب می شناسد برگزار کند.

مهرداد فرید
انتخاب رضاداد به عنوان مدیر جشنواره فیلم فجر انتخاب بسیار شایسته‌ای بوده است زیرا او در نقطه صفر قرار ندارد که بخواهد تازه آدم‌ها را پیدا کند و تجربه کسب کند. رضاداد از قبل هم سابقه مدیریتی داشته و عملکرد مثبت و قابل قبولی را نشان داده است. با توجه به فرصت کمی که تا برگزاری جشنواره باقی مانده جشنواره را به شکل آبرومندی برگزار خواهد کرد ضمن اینکه فیلمسازان به او اعتماد دارند و او را به خوبی می‌شناسند.

رویا تیموریان
فکر می‌کنم ایشان با مسئولیت دبیری که از گذشته در جشنواره فیلم فجر داشته می تواند امسال هم موفق باشد. انتخاب ایشان به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر نشان می‌دهد که اوضاع سینما دارد به شرایط عادی باز می‌گردد و با توجه به مشکلاتی که هم هنوز در سینما داریم خوش‌بین هستم و امیدوارم شاهد اتفاقات بهتری در سینما باشیم. زمان کوتاه است اما رضاداد قطعاً با هوشمندی که دارد هم امسال وهم برای سال‌های آینده تدابیری را می‌اندیشد.

ابولفضل جلیلی
خیلی خوب است که رضاداد دبیر جشنواره فیلم فجر شده است در سالیانی که گذشت انتخاب او به عنوان مدیر جشنواره فیلم فجر بهترین انتخاب بوده است اما با این وجود برای من تفاوتی ندارد زیرا فیلم‌های من مجوز ورود به جشنواره پیدا نمی‌کند اما با این حال از انتخاب او خوشحالم .

سیاوش اسدی
نه تنها درباره انتخاب رضاداد به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر بلکه نظرم درباره همه تغییر و تحولاتی که افتاده خوب است و به شدت خوش‌بین هستم و ما سینماگرها منتظریم تا اصلش هم ثابت شود. امیدوارم از این به بعد شاهد اتفاقات بهتری هم در سینما باشیم.

علیرضا حمیدنژاد
با توجه به سوابق درخشان رضاداد در مدیریت جشنواره فیلم فجر در دوران گذشته می‌توان گفت یکی از بهترین گزینه‌ها برای مدیریت جشنواره او بوده است زیرا بر برگزاری جشنواره اشراف کامل دارد و هر تغییری که در روند جشنواره بدهد قطعاً کارشناسی شده است.

حبیب الله بهمنی
انتخاب رضاداد به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر انتخاب شایسته‌ای است زیرا با تجربه‌ای که او دارد می‌تواند مفید واقع شود. با توجه به تجربیاتی که او در گذشته در سطوح مدیریتی‌اش داشته در شرایط فعلی می‌تواند تجربه بیشتری کسب کند که این تجربه به درد راه اندازی جشنواره‌ای با شکوه می‌خورد. امسال شرایط خاصی است زیرا فیلم‌های خاصی هم در جشنواره شرکت دارند بنابراین نیاز به مدیریت قوی دارد تا کار را سرو سامان دهد.

مسعود کرامتی
انتخاب رضاداد در شرایط حاضر بر سینمای ایران انتخاب بسیار خوبی است امیدوارم این اتفاقات به سمت مثبت و بهبودی سینما پیش رود رضا داد را سالهاست که می‌شناسم. سالهاست که درعرصه فرهنگ فعال بوده رده‌های مختلف مدیریت را تجربه کرده است ضمن اینکه با مقوله سینما آشناست این‌ها امتیازاتی است که یک مدیر برای موفقیتش می‌تواند داشته باشد.

/سپیده حیدرآبادی/