به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، هر روز که می گذرد بر آمار مبتلایان به بیماریهای صعب الاعلاج در کشور افزوده می شود و مسوولان بهداشت کشور در جلوگیری از این موج رو به گسترش این بیماریها لاعلاج در مانده اند، از این رو به سراغ حجت الاسلام محمد نیکو محمدی محقق و پژوهشگر طب اسلامی رفتیم وی 12 سال از عمر خود را در تحقیقات مربوط به طب اسلامی گذرانده است و داری تالیفاتی در این زمینه نیز می باشد، وی در مرکز فرهنگی ورزشی کوثر مشغول به طبابت بیماران است و درمانهای موفقی نیز تا کنون داشته، دعوت ما را برای گفت و گو با روی باز پذیرفت، در ادامه مشروح گفت و گو را می خوانید:

*انتظار شما از وزارت بهداشت در زمینه گسترش طب سنتی چیست؟
محققینی که در این راستا زحمت و تحقیق می کنند و تلاش مستمر و پیگیری دارند و آنهایی که واقعاً دلسوزند و در این زمینه کار کردند شناسایی شوند و اگر نیاز می بینند از آنها امتحانی بگیرد، الان دوستان خود ما می روند به ارمنستان و گرجستان و خیلی از کشورهای دیگر.

*در کشورهای خارجی متخصصان طب سنتی ما را می پرستند
آنجا خیلی به آنها بها داده می شود و مدرک می دهند و اصلاً آنها را می پرستند چون آنها در واقع یک سفیر هستند از طرف ما و پیام آور مکتب ایرانی هستند و آنها می توانند مکتب ما را به تمام دنیا گسترش دهند.

*وزارت بهداشت با گرفتن امتحان به متخصصان طب اسلامی مدرک بدهد
اینها شناسایی شوند ازشان تقدیر و تشکر شود و حمایت شوند این طور نباشد که کسی برای انجام کارهای طب سنتی مجبور باشد برود یک جای داخل دخمه ای یواشکی بخواهد کار کند وزارت بهداشت دائما از او ایراد بگیرد و بگوید چرا دست به تیغ بردی؟ چرا خون ریخته شد؟ چرا این جوری شد؟ این ها بیایند یک امتحانی ازشان گرفته شود مدرکی داده شود و مجوز به آنها داده شود و تحت پوشش قرار گیرند، براساس موازین قانون و بهداشت را هم رعایت کنند، با انجام اصول صحیح و کاملاً بهداشتی طب سنتی را انجام دهند.

*توصیه کاربردی شما برای تغذیه سالم چیست؟
شش اصل ضروری در طب سنتی وجود دارد که به آن می گویند سته الضروریه جهت حفظ الصحت است که شامل خوردن و آشامیدن، حرکت و سکون، آب و هوا، اعراض نفسانی و در واقع بهداشت روح و روان و خواب و بیداری، این شش اصل باید رعایت شود و هر کدام توضیحات مفصلی دارد، در کل ما باید برویم به سمت محصولات ارگانیک و خوراکی های ارگانیک و طبیعی.


*مردم با هزینه های بالای محصولات ارگانیک چه جوری کنار بیایند توضیح دهید؟
ما خودمان باید در آینده تولید کننده بشویم یعنی باید برویم به سمت اینکه میوه، سبزی، مرغ و گوشت و خوراکی های ارگانیک را تولید و استفاده کنیم و در قدیم سم شیمیایی نبود، کشاورزها و باغبان ها چطوری آفت زدایی می کردند؟ سم زدایی می کردند؟ یعنی نمی کردند؟ می کردند.

*در قدیم از آب اسفند به عنوان سم استفاده می کردند
ما رفتیم مطالعه کردیم و دیدیم مثلاً اسفند را می جوشانند و می دانید که اسفند یک مقدار سمیت هم دارد می جوشانند و آب اسفند به عنوان سم استفاده می کردند یکی از دوستان ما برای آزمایش این کار را انجام داد یعنی دوست ما برای درخت گیلاس داخل منزلش را با آب اسفند سم زدایی کرد و گفت هم گیلاس های امسال ما بیشتر شد و هم آفت نزد و خیلی درشت و خوب بود، گیلاسهایمان از هر سال درشت تر و خوب تر شد.

کود طبیعی برای گیاهان استفاده کنیم و مواد طبیعی استفاده کنیم

وقتی می توانیم به راحتی از طریق چیزهای طبیعی که وجود دارد محصولات ارگانیک دست مردم بدهیم یعنی الان که روی کودهای طبیعی و کمپاست ها دارد خیلی کار می شود، کود طبیعی استفاده کنیم، مواد طبیعی استفاده کنیم، در گذشته در مزارع می آمدند گیاهان سمی می کاشتند که آن مزرعه را آفت نزند، یک گیاهان سمی چند جای مزرعه می کاشتند و یکی از این گیاهان سمی برای دفع آفت چای بود، شما اگر شمال تشریف ببرید می بینید که مزارع چای، هیچ حصاری ندارد چون یک گیاه سمی است هیچ حیوانی وارد مزرعه نمی شود.


*پس شما چای سیاه را توصیه نمی کنید و آن را سمی می دانید؟
چای مراحل مختلفی را می گذراند و فراوری می شود همان مرحله اولش سبب در واقع فساد شدنش می شود و خاصیت زدایی می شود، همان مرحله اول که تخمیر است آنها را در انبار روی هم انبار می کند که منجر به سیاه شدنش می شود همان مرحله کافی است که خواصش را از دست بدهد، بعد شما می بینید که به آن اسانس و رنگ می زنند شما وقتی چایی را دم می کنید 20 دقیقه که می گذرد سیاه می شود قوری هم سیاه می شود که باید با اسکاچ بشورید در صورتیکه چای طبیعی نباید رنگش سیاه شود.


* جایگزین شما برای چای سیاه برای مردم چیست که لذیذ هم باشد؟
استفاده از چای سبز را در درجه اول توصیه می کنیم و خدمتان عرض کردم که چای های خیلی بهتر از چای سبز هم است، مثل چای گل گاوزبان، سنبل الطیب، چای استخودوس، چای آویشن، پونه، نعناع، دارچین، هل، زیره، بهارنارنج اینها را می توانند به نسبت هایی که در کتاب ها نوشته شده و من هم یک کتابی دارم به نام "خود شفابخشی و درمان بیماری ها با انواع چای"

دمنوش ها و خواص و طرز تهیه اش موضوع همایش بعدی طب اسلامی است

ما در همایش های طب اسلامی که از این به بعد هر ماه در مجتمع فرهنگی کوثر برگزار خواهیم کرد در مورد دمنوش ها و خواص و طرز تهیه اش حتماً صحبت خواهیم کرد ، چای کوهی داریم چای های مفید و خوبی داریم که می توانند دم بکنند استفاده کنند و ثمره اش را ببینند.


*جایگزین برنج های خارجی را چه توصیه ای دارید؟ اصلاً استفاده شود یا نه؟
سفارشی که در دین ما آمده افراط در خوردن و هیچ کاری نباید کرد و ابوعلی سینا توصیه کرده که باید هر کسی محصول سرزمین خودش را بخورد من اگر در شهری زندگی می کنم که در آن شهر برنج رشد نمی کند در واقع باید برنج نخورم یا کمتر بخورم.

برنج حتی المقدور نباید سفیدگری شود یا سبوسش گرفته شود

برنج حتی المقدور نباید سفیدگری شود یا سبوسش گرفته شود ما توصیه می کنیم برنج را با سبوسش بپزند یا با آرد سبوس برنج بپزند که برای رشد مو و تقویت مو بسیار مفید است و برای دستگاه گوارش هم مفید است یا توصیه می کنیم که نان سبوس دار بخورند مانند نان سنگک که برای هضم و دستگاه گوارش بسیار خوب است.

بعضی از برنج های خارجی که وارد کشور می شود مصنوعی است

نمی خواهم مطلب غیر واقعی بگویم من شنیده ام بعضی از برنج های خارجی که وارد کشور می شود اصلاً مصنوعی است و ساخته نشده مانند ماکارانی و نمی دانم آدم چیزی که متعلق به خودش است بهتر است مصرف کند یا برود سراغ محصولاتی که نمی داند طبیعی است یا نه.

مرحوم سید الجمال الدین اسدآبادی سر سفره با دستانش غذا می خورد

مرحوم سید الجمال الدین اسدآبادی در ضیافتی که در انگلیس دعوت شده بود شروع می کند سر سفره با دستانش غذا می خورد یک عده با تمسخر می گویند شما با دست غذا می خورید هنوز متمدن نشدید با حالت مسخره ایشان می فرماید: این دست خودم است می دانم که با این دست چه کار کرده ام، شستم یا نشسته ام اما این قاشق که جلوی من گذاشتید نمی دانم که شسته شده یا نه اما می دانم که دست خود را شستم و ثانیاً این قاشق در دهن همه رفته ولی دست خودم در دهن کسی نرفته و جواب قانع کننده و وسیع و دندان شکنی می دهد، آن چیزی که محصول خودمان است اگر استفاده کنیم یقیقناً مطمئن تر است.


*به جای شکر که فرمودید طب سنتی اعتقاد دارد سمی است مردم چه چیزی استفاده کنند؟
از شیرینی جات طبیعی استفاده کنند، مثل شکر سرخ، مثل عسل، شیره خرما ،شیره انگور و سعی کنیم از شیرینی جات طبیعی استفاده کنیم.


* برای سالم سازی آب چه کاری کنیم؟
حالا من مسئول در این زمینه نیستیم و مسئولین باید یک تمهیدی بیاندیشند و آن چیزی که از قدیم مرسوم بوده آب را می جوشاندند و مصرف می کردند البته دستگاه های تصفیه آب هم که آمده من شنیده ام خوب و مفید است.


*در مورد ظروف غذایی که استفاده می شود هم نظرتان را بفرمایید؟
ظروف تفلون که ثابت شده سرطان زا است بهتر است ما از ظروف مسی استفاده کنیم منتهی ظروف مسی که سفید شده باشد، قلع اندود شده باشد از ظروف مسی و ظروف سنگی و ظروف روی بهتر است استفاده کنیم.


* دلیل موج سرطان هایی که الان به راه افتاده را در چه می دانید؟
استفاده از خوراکی هایی که مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده و غیر طبیعی دارند.