به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، اسفندیار رحیم مشایی جانشین رییس جمهور در شورایعالی ایرانیان خارج از کشور بعد از افتتاح شبکه مجازی نشریات دانشجویی در اولین همایش بررسی نقش رسانه های دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور افزود: انقلاب ایران که در دهه فجر آن هستیم، هدیه ای از جانب خداوند است که به دست ما رسیده و امروز بعد از 32 سال امیدها را زنده‌تر و انتظارها را عمیق‌تر کرده است.

وی افزود: امروز همه ملت ایران این خودآگاهی را دارند تا خود را به دنیا معرفی کنند.

وی به نقش ملت و جامعه در نظام جمهوری اسلامی تأکید کرد و گفت: ملت هرچه که بخواهد، همان خواهد شد. روزی که ملت علی را نخواستند علی خانه نشین شد، استفاده از این قدرت و ظرفیت ملت دستاوردهای بزرگی را برای انقلاب ایران به همراه دارد.

رحیم مشایی خاطر نشان کرد: پیروزی انقلاب در عرصه های جهانی در اثر رخدادهای زیادی بوده، اما مهم‌ترین آن، درک ایرانیان از هویت تاریخی خودشان است.

به گفته وی، نه تنها هویت و آزادگی مردم باید حفظ شود، بلکه مردم باید هر روز نسبت به جایگاه خود درک بیشتری داشته تا به این ترتیب مشکلات حل شود.

جانشین رییس جمهور در شورایعالی ایرانیان خارج از کشور تصریح کرد: در عرصه جهانی ایران اسلامی دشمنان بزرگ و جدی وجود دارد که دست به تبلیغات علیه نظام  می زنند، اما ما با استمداد از سهم ملت خود در مقابل همه آنها خواهیم ایستاد.

مشایی به گفته های رییس جمهور در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: در تمام سخنرانی ها رییس جمهور عزیز کشورمان به بزرگ بودن ایران، مبارزه با استکبار و تغییر مدیریت جهانی تأکید می کردند. بوش نیز در آخرین سخنرانی خود که پنجمین سخنرانی در سازمان ملل به حساب می آید، گفته های رییس جمهور کشورمان را تأیید و بر تغییر مدیریت جهانی تأکید کرد.

وی افزود: کسانی که باید عملیاتی شدن تغییر را از قدرت ها بخواهند، ملت ها هستند و ایران به عنوان قافله سالار این تغییرات مسوولیت بزرگ‌تری داشته و نباید شانه خالی کند.

وی افزود: امروز فرصت در دست ماست تا برای تغییر مدیریت جهانی هر کاری که می خواهیم، انجام دهیم. اما مسوولیت بسیج توانمندی های کشور برای پیگیری مطالباتی که مقدمات آن چیده شده، به عهده دانشجویان و نخبگان ایرانی است.

وی برگزاری همایش هایی از این دست را کاری بسیار درست و حائز اهمیت دانست و گفت: همه ما نسبت به ظرفیت های بالای دانشجویان و امکانات کم آنها آگاهی داریم. من همین جا قول می دهم هر کاری برای گسترش حضور دانشجویان در عرصه رسانه ها لازم باشد، انجام دهم.

به گفته وی، آنهایی که انگیزه بیشتری دارند باید سهم بیشتری در تحولات کشور داشته باشند.

مشایی به حضور نزدیک به 7 میلیون ایرانی در سراسر جهان اشاره کرد و گفت: معدل ثروت ایرانیان در آمریکا نسبت به معدل ثروت آمریکایی ها در این کشور بیشتر است. در حالی که ایرانیان به عنوان افراد مهاجر در اقلیت قرار دارند. معدل دانش آنها در کشور آمریکا بیشتر از خود امریکایی ها اعلام شده است، بر ما واجب است که از این ظرفیت های مادی و علمی بیشترین بهره را ببریم.

جانشین رییس جمهور در شورایعالی ایرانیان خارج از کشور در پایان تصریح کرد: برای استفاده از ظرفیت های دانشجویی و برخورداری از نشریات آنها باید طرحی در این زمینه نوشته شود و دبیرخانه شورای عالی، شورای عالی ایرانیان خارج از کشور این مهم را انجام خواهد داد. مدنظر داشته باشید که نگاه امروز ما به جهان و رسیدن به مدیریت جهانی است.