به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از سایت پلیس،سردار "حسن كرمی" صبح امروز با بیان این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در 10 ماهه سال جاری پنج باند تهیه و توزیع تجهیزات ماهواره را منهدم و تعداد 28 هزار و 221 قطعه از این تجهیزات را كشف و ضبط كردند.

وی كشفیات صورت گرفته درباره تجهیزات ماهواره را شامل سه هزار و 529 دستگاه ریسیور، 10 هزار 595 دستگاه دیش و 14 هزار و 97دستگاه ال ان بی عنوان كرد.

فرمانده انتظامی استان گفت: در همین رابطه مامورین پلیس امنیت عمومی این فرماندهی طی چندین عملیات ویژه تعداد 778 نفر از عاملان فروش تجهیزات ماهواره را دستگیر و تحویل مراجع قضائی دادند.

این مقام مسئول ماهواره را یكی از تهدیدات مهم جامعه برشمرد و بیان داشت: تحقیقات نشان داده كه افرادی كه به تماشای شبكه های ماهواره می نشینند، نوع گفتار ، رفتار و حتی میهمانی های خود را براساس تبلیغات و فیلم های این شبكه ها تنظیم می كنند.

وی با بیان اینكه تماشای برنامه های ماهواره آثار مخربی بر روی جوانان و نوجوانان دارد بر ضرورت آگاه سازی در این خصوص تاكید كرد و گفت: باید كاری كنیم كه مردم از این تهدیدات و آسیب ها آگاه شده و خودشان با هوشیاری و دقت كامل به سالم سازی محیط زندگی خود كمك كنند.

سردار كرمی با اشاره به غیر قانونی بودن خرید و فروش تجهیزات ماهواره به تمامی كسانی كه در این خصوص فعالیت دارند هشدار داد:در صورت مشاهده با عوامل خاطی با جدیت برخورد می شود.

فرمانده انتظامی استان در پایان با تقدیر از همكاری خوب مردم با پلیس در دستگیری مجرمان و خلافكاران از آنان خواست تا چنانچه اطلاعی از مكان های تهیه و توزیع این گونه تجهیزات دارند موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان ممكن با این گونه افراد مقابله شود.