به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا سید مهدی چمران، رییس شورایعالی استان ها در اجلاس چهل و یکم شورایعالی استان ها با بیان این مطلب گفت: کار عمده شوراها اداره شهر و حل مشکلات مردم در شهرهاست. چرا که حجم وسیعی از مردم با درخواست های مختلف به شوراها هجوم آورده و ما باید برحسب وظایفمان مشکلات آنها را حل کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در بسیاری از موارد شوراها به نیروهایی تشریفاتی تبدیل شده اند افزود: البته باز کردن گره ای از مشکلات مردم، افتخاری برای ما است، اما هنوز اختیارات قانونی به ما محول نشده و مجلس شورای اسلامی در این زمینه می تواند بیشتری همکاری را داشته باشد.

وی افزود: البته شوراها مباحث و مشکلاتی نیز با شورای نگهبان داشته که به امید خدا و یاری مجلس حل خواهد شد.

به گفته چمران یکی از مشکلات عمده شهرداری ها مباحث مالی و اعتباری است که هم اکنون با آن دست و پنجه نرم می کنند.

رییس شورایعالی استان ها ادامه داد: شوراها و شهرداری ها همکاری صمیمانه ای با مجلس و دولت هم زمان با اجرای هدفمندی یارانه ها، قیمت بلیت مترو و اتوبوس داشته است و ما هم اکنون توقع داریم که دولت نیز همکاری متقابلی با شوراها داشته باشد.

این مقام مسوول تصریح کرد: گازوییل قبلا با قیمت 1.5 تومان فروخته می شد و الان قیمت آن به 150 تومان رسیده است و شهرداری ها مابه التفاوت اتوبوس های بخش خصوصی را نیز در این زمینه پرداخت می کنند.

به گفته وی شرکت های واحد اتوبوس رانی سراسر کشور به شدت تحت فشار هستند و ما نیازمند کمک دولت در این زمینه هستیم.

چمران توضیح داد: امسال تنها 60 درصد درآمد شهرداری ها تحقق یافته است که بخشی از آن پرداخت هزینه پرسنل بوده، 60 درصد پروژه های عمرانی و 40 درصد پروژه های نیمه تمام است با این اوصاف شوراها و شهرداری ها برای جبران کمبود بودجه چه کار باید بکنند؟!

رییس شورایعالی استان ها تصریح کرد: 70 درصد مردم در شهرها زندگی می کنند؛ مردمی که 22 بهمن بار دیگر برای تثبیت انقلاب به خیابان ها آمده و ما نباید این مردم را با مشکلاتشان در شهر رها کنیم. که این موضوع نیازمند توجه مجلس و همکاری دولت است.