به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، سید شهاب الدین صدر نایب رییس مجلس شورای اسلامی در چهل و یکمین شورایعالی استان ها گفت: مجلس و شوراها از مهم ترین اراده های ملت بوده و در قانون اساسی نیز وظایف خاصی به آنها محول شده است.

صدر با بیان اینکه نهادها و سازمان های مردم نهاد نیز از دیگر افتخارات انقلاب است، تصریح کرد: تمام نیازهای ما قبل از سال 57 از سوی کشورهای خارجی تأمین می شد، اما امروز می بینیم که دولت با قاطعیت طرح هدفمندی یارانه ها را اجرا کرده و تحریم ها نیز هیچ تأثیری در امور معیشتی مردم نداشته است.

به گفته وی، در مجلس چهارم یا پنجم قیمت بنزین پیشنهاد شد که نمایندگان مخالفت کردند. در مجلس پنجم نیز تصمیم بر آن بود که قیمت بنزین 370 تومان شود اما باز هم اجرایی نشد. اما دولت فعلی توانست با همه تهدیدها و تحریم ها قانون هدفمندی یارانه ها را اجرا کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین به تولیدات نظامی اشاره کرد و گفت: قطعنامه شورای امنیت اعلام می کند که ایران اجازه تست موشک بالستیک را ندارد. این به این معنی است که تولیدات نظامی ما به اندازه ای پیشرفت کرده که هم اکنون ایران صاحب موشک بالستیک است و تمام نیازهای نظامی خود را نیز در داخل تولید می کند. حتی دشمن ما را متهم به این می کند که موشک های حزب الله را ایران تأمین می کند. اینها همه در حد تهمت است، اما از سوی دیگر نشان از توانایی ایران در تولید محصولات نظامی است.

صدر با بیان اینکه امروز ایران در عرصه های مختلف در جهان در رده پنجم یا دهم دنیاست، تصریح کرد: امروز اگر این همه دستاورد برای انقلاب اسلامی به دست آمده، نتیجه مشارکت مردم در قالب سازمان های مردم نهاد است و ما نباید اجازه دهیم که انحرافات برخی افراد این دستاوردها را از ما بگیرد.

وی با بیان این نکته که شوراها نیز نتیجه انتخاب مردمی است، گفت: شوراها با قدرت تمام در روستاها و شهرها و به انتخاب مردم شکل گرفته و ممکن است در میان آنها اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما به معنای رد مشارکت مردم نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت: این بار نیز مردم در 32 سالگرد انقلاب به صورت حداکثری مشارکت کرده و نقطه امید بیگانگان را ناامید کردند. اگر چه پس از این رویداد مهم، جمعیتی اندک اقدام به حرکات ضدانقلابی کردند، باید گفت که همین جمعیت 3 – 4 هزار نفره نمی تواند پایه های انقلاب اسلامی را تکان دهند.

صدر همچنین به انتقادات برخی از اعضای شورا اینگونه پاسخ داد: در مجلس برای رفع مشکلات شوراها قطعا فعالیت هایی صورت خواهد گرفت و ما اعتقادی به محدود کردن فعالیت های آنها نداریم. چرا که معتقدیم نمایندگان مردم بهتر می توانند شهر خود را اداره کنند.

به گفته وی، اجرای قانون شورا افتخار نظام است و هر کاری که لازم باشد، در مجلس انجام می دهیم. چرا که حضور شوراها در کنار شهرداری ها، موجب تضمین فعالیت ها، جهت گیری ها و نظارت بهتر بر فعالیت شهرداری هاست.