وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال جاری، بر ایجاد چند مرکز درمانی مجهز در شرق تهران تاکید کرد.
به گزارش برنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تقدیر از زحمات مسئولان دانشگاه و اعضای هیات امنا خاطرنشان کرد: جلسه ویژه هیات امنا درخصوص توسعه فضاهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و طرح های توسعه ای اعم از سرمایه گذاری و خدماتی، آموزشی و پژوهشی تا پایان سال تشکیل شود.وزیر بهداشت با اشاره به همکاری های اعضای هیات امنا و شهرداری اظهار امیدواری کرد که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بتواند حداقل 5 هزار تخت مدرن به مجموعه تحت مدیریت خود اضافه کند.این دانشگاه با بیش از نیم قرن سابقه درخشان باید فعالیت های خود را به صورت بین المللی و در خارج از مرزها گسترش دهد و همچنین از فرصت های آموزشی موجود در منطقه آسیای میانه و کشورهای همسایه نظیر عراق، سوریه و لبنان استفاده کند تا بستر مناسبی برای ادامه تحصیل جوانان مسلمان به ویژه شیعه فراهم شود.»
وی افزود: «در عین حال در داخل کشور نیز باید مطابق با استانداردهای بین المللی ارتقا یابیم. قطعاً فضای مناسب در بالندگی آموزش عالی در محیط های دانشگاهی ما به ویژه این دانشگاه که شاخص است تاثیر بسیاری دارد.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود همکاری شهرداری و بانک با پروژه های دانشگاهی را باعث ایجاد تحولی عظیم در حوزه خدمات، آموزش، پژوهش و اعتبار دانشگاه دانست.»
وی یکی از آرزوهای خود را ایجاد مرکز سوانح و سوختگی مجهز در تهران برشمرد و گفت: «تهران از نظر سوانح و سوختگی بسیار آسیب پذیر است و امیدوارم بتوانیم با آخرین استانداردهای بین المللی در زیر مجموعه این دانشگاه یک مرکز مجهز برای ارایه خدمت به مردم داشته باشیم. در توسعه فضاهای فیزیکی باید به موضوع جایابی از نظر مناطق آسیب پذیر و زلزله خیز و دسترسی مناسب نیز دقت ویژه به‌عمل آید.»
دکتر هاشمی در پایان سخنان خود با بیان این نکته که در شرق تهران باید چند مرکز درمانی مجهز اضافه شود گفت: «در بحث توسعه نباید به کم راضی شویم و باید افق خیلی بلندی را در پیش روی دانشگاه ببینیم و انشاءا... در سال های آتی شاهد دستیابی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به موقعیت های ممتاز در منطقه باشیم.»