معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه میزان پیشرفت زنان در همه حوزه‌ها یکسان نبوده است، گفت: «بدون مشارکت زنان، راه‌حلی برای بسیاری از بحران‌های دیرپای خود پیدا نمی‌کنیم.»

به گزارش خبرنگار سرویس جوان و جامعه برنا، شهیندخت مولاوردی در امضای یادداشت تفاهم‌نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت:« توانمندسازی زنان از اولویت‌های دولت یازدهم است و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه باید این نقش را مجددا بازخوانی کنیم، اظهارکرد:« شکاف جنسیتی در دو حوزه به چشم می‌خورد. علی‌رغم اینکه پیشرفت‌هایی در بخش‌هایی بهداشت و درمان داشتیم و زنان ما آگاه‌تر، سالم‌تر و با اعتماد به‌ نفس بیشتر آماده خدمت برای توسعه کشور هستند، اما اگر مجموعه عوامل را در نظر بگیریم، درمی‌یابیم که میزان پیشرفت در همه حوزه‌ها یکسان نبوده است. »

مولاوردی افزود:« به توصیه‌ها و فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری درخصوص زنان واقف هستیم، اما اکنون باید بازخوانی‌ کنیم که در چه وضعیتی قرار داریم و کشور ما در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه با چه فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و تهدیدهایی روبه‌روست. تدوین برنامه ششم توسعه در دستور کار همه ما قرار دارد و سعی می‌کنیم با شناخت از وضعیت موجود، به سمت وضعیت مطلوب حرکت کنیم. »

 وی با بیان اینکه بدون جلب مشارکت زنان و اتکا به این سرمایه انسانی راهکاری برای بسیاری از بحران‌های دیرپای خود پیدا نخواهیم کرد، گفت: «به نظر می‌رسد در حل بحران آب و بحران‌های زیست‌محیطی نقش زنان بسیار اثربخش است. آنها می‌توانند در اصلاح الگوی مصرف، روی آوردن به مصرف کالاهای داخلی، تغییرعادات غذایی، ترویج الگوی انسانی اسلامی پیشرفت اثرگذار باشند؛ اما اینکه چرا اهتمام و عزم ملی برای استفاده از این سرمایه عظیم انسانی وجود ندارد جای سوال است.»

 

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: باید با توجه به واقعیت‌های اجتماعی، برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشیم و کشور را در مسیر میل به اهداف خود یاری دهیم.