معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:« سفر دکتر هاشمی به عنوان نماینده دولت به خوزستان و حضور در میان مردم منجر به ایجاد آرامش و دلگرمی مردم به منظور آغاز عملیات اجرایی کوتاه مدت بوده است. »

به گزارش گروه جوان و جامعه برنا، معصومه ابتکار در برنامه گفت وگوی ویژه خبری که شامگاه شنبه از شبکه دوم سیما پخش شد، با اشاره به سفر وزیر بهداشت به خوزستان گفت:« آقای دکتر هاشمی در این سفر در جریان درمان بیماران قرار گرفت و از تالاب هورالعظیم بازدید کرد. حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان خوزستان بر اساس هماهنگی های به عمل آمده در دولت بود و نقش بسیار موثری برای ایجاد همدلی در میان مردم و مسئولان خوزستان به منظور آمادگی لازم برای مقابله با گرد و غبار و بررسی چگونگی ارائه خدمات پزشکی درمانی داشته است.»
 
ابتکار اظهار داشت:« سفر دکتر هاشمی به عنوان نماینده دولت به خوزستان و حضور در میان مردم منجر به ایجاد آرامش و دلگرمی مردم به منظور آغاز عملیات اجرایی کوتاه مدت بوده است. سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دو دستگاه همسو و دارای اهداف مشترک برای ارتقای سلامت جامعه هستند که امضای تفاهم نامه همکاری که صبح امروز به امضای مقامات عالی دو دستگاه رسیده، موید این موضوع است.»

به گفته ابتکار، ابعاد موضوع گرد و غبار خوزستان، فرا ملی و فرامنطقه ای است و در خوزستان بیش از هزار و 500 هکتار اراضی رها شده وجود دارد که نیازمند مدیریت کلان است. علاوه بر این مهم، وزارت بهداشت هم مسئولیت بخش درمانی و بهداشت را دارد و برای رفع این شرایط نیازمند همراهی همه نهادها هستیم.
 
ابتکاربا اشاره به تفاهم نامه سازمان محیط زیست با وزارت بهداشت گفت:« سازمان محیط زیست وظیفه هماهنگی نظارت و پایش مسائل زیست محیطی را بر عهده دارد و امیدواریم با همراهی مردم عزیز خوزستان به ویژه شهر اهواز به زودی فرایند کنترل و مقابله با پدیده گرد و غبار آغاز شود که این هفته تلاش می کنیم با حضور در شهر اهواز این برنامه را با مسئولان ملی و محلی بررسی کنیم و فرایند اجرایی این بسته اجرایی دولت کلید خواهد خورد.»
 
ابتکار گفت: هر دو دستگاه ها بر اساس این توافق در حوزه هایی مانند مدیریت کیفیت آب و هوا، پسماندهای بیمارستانی و مقابله با امواج مسوولیت های خود را انجام داده و با یکدیگر همکاری می کنند.