نمایشگاه اختصاصی صدور خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران از 26 تا 30 بهمن ماه سال جاری در دوحه پایتخت قطر برگزار می شود.

به گزارش گروه جوان و جامعه برنا، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و  شیخ احمد بن جاسم آل ثانی وزیر اقتصاد و تجارت دولت قطر امروز 26 بهمن ماه 1393 افتتاح می شود.

نمایشگاه یادشده توسط جمهوری اسلامی ایران و با همکاری شرکت های قطری و در زمینه صنعت ساختمان، تجهیزات، زیرساختها و خدمات فنی و مهندسی برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه 96 شرکت ایرانی در قالب 350 نفر در صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی و 90 نفر در بخش فرش شرکت می کنند. تولیدات و کالاهایی که توسط شرکت های یادشده ارائه می شود شامل انواع مصالح ساختمانی، بهداشتی، آهن و فولاد، آلیاژهای فولادی، درب و پنجره، تجهیزات نیروگاههای برق، سیم و کابل، روشنایی، آسانسور، شیشه، موکت، انواع کفپوش، مبلمان، شیرآلات بهداشتی، رنگ و رزین، چسب، عایق، قطعات پیش ساخته، خدمات فنی و مهندسی و فرش است.
 
این نمایشگاه با توجه به اینکه کشور قطر میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 میلادی است و حدود 100 میلیارد دلار پروژه ساختمانی و عمرانی در دست اجرا دارد، در کشور قطر برگزار می شود. همچنین در طول برگزاری نمایشگاه یادشده گردهمایی با حضور تجار قطری و نیز بازدید از پروژه های بزرگ عمرانی و ساختمانی آن کشور به عمل خواهد آمد .