معاون توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حضور پرستاران ایرانی در مجامع بین المللی و کشورهای پیشرفته دنیا را نشان دهنده توانمندی آنها عنوان کرد.

به گزارش گروه جوان و جامعه برنا،  علیرضا یوسفی در مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز پرستار گفت:« پرستار یک مقوله جدا از نظام درمان نیست بلکه جزء یکی از منظومه های مهم درمانی است که نظام مراقبتی نام دارد.اگر در این نظام مراقبت، کمبود توانایی علمی و کمبود انگیزه وجود داشته باشد، به طور مسلم نظام خدمات دچار خدشه می شود. »

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: «یکی از افتخارات جامعه پرستاری این است که پرستاران عالم ما می توانند در مجامع بیمارستانی بین المللی و کشورهای پیشرفته دنیا مانند آمریکا و انگلیس، ارایه خدمت کنند و این امر نشان دهنده پرستاران توانمند و با علم در ایران است. »

وی ایجاد مرکز جامع آموزشی برای جامعه پرستاری در اصفهان را یک ضرورت دانست و گفت: « در استان اصفهان بدنبال احداث یک مرکز جامع آموزشی هستیم که در آن پرستاران که فنی ترین نیروهای استخدامی هستند، بتوانند مرتب اطلاعات خود را به روز کنند. »

یوسفی همچنین اعلام کرد که تاکنون معوقه‌های پرستاران طی ده ماهه گذشته پرداخت شده است.

حمید رضا طلوعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز گفت:« ارائه خدمات پرستاری در اصفهان باید زینب وار باشد همانگونه که تاکنون به این صورت بوده است.»
 
وی به مقام والای پرستاران و اجر و منزلت خدمات آنها در پیشگاه درگاه حق تعالی اشاره کرد و بیان داشت:« یکی از دلایلی که به حرفه پرستاری اهمیت وافر داده می شود موضوع علم آنها و کمک به بیمار نیازمند است که برای رفع حوائج خود عاجز و ناتوان شده است. »

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: «حضرت زینب (س) در واقعه کربلا علاوه بر نگهداری از کودکان امام حسین (ع) و پرستاری از حضرت سجاد (ع)، با روحیه دادن به اطرافیان خود و صبر و شکیبایی مشکلات را بر آنها سهل و آسان کردند.»

وی اعلام کرد:« الگوی والای پرستاری در جهان اسلام شخصیت حضرت زینب(س) و صبر و استقامت آن حضرت است و پرستاران لازم است ویژگی های این بزرگوار را بیش از پیش سرلوحه کار خود قرار دهند.»