با توجه به وجود نابسامانی هایی که در خیابان های تهران  وجود دارد و گله مندی شهروندان از افزایش بی انضباطی های ترافیکی، تصمیم گرفتیم گروه ضربت راهور را زیر نظر معاون عملیات و 5 سرکلانتر برای برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی راه اندازی کنیم.

این گشت در خیابان ها و میادینی که نابسامانی های ترافیکی وجود دارد وارد شده و بلافاصله اقدام به پاسازی معابر و برخورد با متخلفان می کنند.
تا کنون مراکز مهمی همچون مولوی، بازار، میدان هفت تیر، میدان آزادی، تجریش و یوسف آباد که از نظر ترافیکی با مشکلاتی روبه رو بود از سوی این گشت سامان دهی شد.

بسیاری از شهروندان ضمن تماس با مرکز 197 از فعالیت این گشت ابراز رضایت کرده و خواستار تداوم فعالیت آن شدند. هم اکنون گشت ضربت در کمتر از چند ساعت معابری که با مشکلات ترافیکی مواجه است را پاکسازی و سامان دهی می کند.
 اعضای این گروه با 175 نوع تخلف راهنمایی و رانندگی برخورد کرده و اجازه هنجار شکنی ترافیکی را به برخی از رانندگان سودجو نمی دهند.
این تیم روزانه 3 بار در نقاط مختلف تهران به اجرای عملیات پرداخته و اقدام به پاکسازی معابر می کنند.
یکی دیگر از وظایف این گروه برخورد با موتورسواران متخلف است. بهبود رفتار ترافیکی موتور سواران تنها با فرهنگ سازی و یا برخورد قاطع امکان پذیر نیست. به همین دلیل ضمن فرهنگسازی با رانندگان متخلف توسط این گروه برخورد می شود.


یکی از دستاوردهای مهم گروه ضربت پاکسازی خیابان جمهوری، بازار و هفت تیر در روزهای پایانی سال بود به صورتی که هیچگاه در این معابر با ترافیک و انسداد معبر روبه رو نشدیم.


گروه ضربت راهور تا پاکسازی تمامی معابر و میادین و شریان های اصلی شهر و بهبود رانندگی به فعالیت ادامه خواهد داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران