به گزارش سرویس اجتماعی برنا،این کتاب به صورت رایگان در گسترده‌ای وسیع در اختیار شهروندان تهرانی قرار خواهد گرفت تا اطلاعات آنان را در خصوص مسایل ایمنی افزایش دهد.

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با هدف افزایش و گسترش آموزش‌های عمومی ایمنی و آتش‌نشانی و ایجاد محیطی ایمن در خانه و خانواده، این کتاب را منتشر می‌کند.
در این کتاب توصیه‌های کارشناسی مختلف در خصوص ایمنی به زبان ساده و روان مطرح شده تا برای شهروندان حداکثر فرصت آموزشی را فراهم کند.

توصیه‌هایی برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی، گاز گرفتگی ناشی از وسایل گرمایشی، ایمنی وسایل برقی و ساختمان و حوادث ناشی از نشت آب، در این کتاب مشاهده می‌شود.

شهروندان تهرانی در مدت زمان کوتاهی با مطالعه جملات کوتاه و مفیدی که در این کتاب آمده است، اطلاعات بسیار مهم و کارشناسی در خصوص مسایل ایمنی فرا خواهند گرفت.

تیراژ میلیونی و قطع و اندازه این کتاب، این امکان را فراهم خواهد کرد تا در مدت زمان کوتاهی میلیون‌ها شهروند تهرانی از اطلاعات آموزشی آن برخوردار شوند.

کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران امیدوارند با انتشار این کتاب و افزایش اطلاعات عمومی مردم در خصوص مسایل ایمنی، حوادث و آتش‌سوزی‌ها در کلانشهر تهران با مشارکت عمومی کاهش یابد.

در حال حاضر روزانه دهها حادثه و آتش‌سوزی در کلانشهر تهران رخ می‌دهد که جان و مال مردم این شهر را به چالش می‌کشد.

بسیاری از این حوادث ناگوار متاسفانه در اثر ناآگاهی و اطلاعات ضعیف شهروندان در خصوص مسایل ایمنی روی می‌دهد و سازمان آتش‌نشانی امیدوار است با این حرکت آموزشی فراگیر، این شرایط را بهبود بخشد.
بانک‌های شهر و دی بخشی از هزینه این حرکت بزرگ فرهنگی، را بر عهده گرفته‌اند.