به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، در این تمرین عملی براساس سناریوی فرضی بعد از فعال شدن گسل نیاوران و اعلام وقوع زلزله ای به بزرگی 6ریشتر سامانه تخمین سریع خسارت زلزله در مرکز فرمانداری و ستاد مدیریت بحران برای سنجش میزان تلفات و خسارات برجای مانده فعال و بعد از بررسی نیروهای امدادی برای کمک رسانی وارد عمل شدند.


برمبنای این سناریو با ورود نیروهای امداد و نجات به محل وقوع زلزله، بررسی چگونگی اعلام خطر و تخلیه امن و خروج اضطراری آغاز شد.

 

سردار رجب زاده در گفت‌وگو با برنا در خصوص برگزاری این مانورها گفت: برگزاری چنین مانورهایی تمرینی است برای آمادگی بیشتر میان مردم شهر تهران؛ چراکه مردم هنوز مقوله زلزله را دغدغه خود نکرده اند.

 

وی افزود:تلاش سازمان مدیریت بحران بر این است تا بحرانی همچون زلزله به دغدغه مردم تبدیل شود و برهمین اساس در تمام مناطق و محلات مانورهای مختلفی را در طول سال برگزار می کنیم.


وی با بیان اینکه تلاش ما این است که مانور نزدیک به واقعیت باشد تصریح کرد: تشکیل کلاس آموزشی، ایجادگروه دوام و اسکان اضطراری از جمله اقدامات سازمان مدیریت بحران شهر تهران است.


به گفته رجب زاده باید تلاش شود تا آمادگی مردم در برابر بحرانی مثل زلزله بسیار بالا رود تا در صورت وقوع زلزله در تهران در ساعات اولیه خود مردم اقدامات پیشگیرانه و درمانی آسیب دیدگان را انجام دهند.