به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه خبری سازمان ثبت احوال معاون برنامه ریزی، طاهر موهبتی مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان ثبت احوال کشور گفت: طرح تحرک که مخفف تحول و حرکت راهبردی وزارت کشور است، طرحیست که در حوزه های مختلف و با 30 هدف راهبردی قرار است کل مجموعه وزارت کشور را تحت پوشش قرار دهد و تمام ماموریتهای وزارت کشور در این اهداف تعریف می شود.

طاهر موهبتی با حضور در یزد از اداره کل ثبت احوال این استان و فعالیتهای آن بازدید کرد .

وی با اشاره به سیاستهای سازمان ثبت احوال کشور در کاهش تصدی گری و واگذاری بخشی از امور به بخش خصوصی اظهار داشت : سرعت ، دقت و نظارت بیشتر در خدمت رسانی به مردم از مزایای این طرح است و امیدواریم در سال جاری با ادامه ی آن و افزایش تعداد دفاتر در سطح کشور گام موثری در روند ارائه ی خدمت برداریم .

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: طرح تحرک که مخفف تحول و حرکت راهبردی وزارت کشور است طرحی است که در حوزه های مختلف و با 30 هدف راهبردی قرار است کل مجموعه وزارت کشور را تحت پوشش قرار دهد و تمام ماموریتهای وزارت کشور در این اهداف تعریف می شود.

موهبتی با اشاره به برنامه های راهبردی سازمان ، بر لزوم پایش ، پیگیری و اجرای دقیق آنها به منظور پیشبرد اهداف کلان و ماموریت های سازمان ثبت احوال تاکید کرد و گفت : دراین راستا 120 برنامه و 560 فعالیت تدوین شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امر نظارت بسیار اهمیت دارد، خاطر نشان کرد: بدون نظارت، سیستم دارای نقصان خواهد بود و اگر بهترین طرح با بیشترین اعتبارات و خبره ترین کارشناسان را هم داشته باشیم اما نظارت لازم و کافی را اعمال نکنیم، راهی جز شکست طرح وجود نخواهد داشت.

معاون برنامه ریزی سازمان ثبت احوال کشور بر دقت و نظارت بر تولید و انتشار آمارهای جمعیتی تاکید کرد و گفت: امروزه برنامه ریزی ها درکشور براساس داده های ثبت احوال انجام می شود و این امر نشاندهنده جایگاه مهم این سازمان است .

موهبتی افزود : آرشیو الکترونیک بیش از 100 میلیون سند هویتی ایرانیان داخل و خارج از کشور نیز با طراحی و نصب نرم افزار ویژه ای آغاز شده است و علاوه بر آن طرح صدور کارت ملی هوشمند ایرانیان نیز به صورت آزمایشی در استان قم در حال اجراست.

وی استقرار نظام جامع شناسایی ایرانیان را از دیگر اهداف مهم سازمان ثبت احوال کشور در تحقق دولت الکترونیک دانست .