غلامرضا معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بحث طراحی بیمارستان صحرایی اتوبوس آمبولانس از یک سال و نیم گذشته در کشور مطرح شده بود که بر این اساس دانشگاه های علوم پزشکی اهواز و شیراز پیگیر این موضوع بودند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور ادامه داد: این بیمارستان صحرایی دارای 2دستگاه اتوبوس آمبولانس است که از بخش های بیمارستانی، اتاق عمل و ریکاوری همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس دارای بخش پشتیبانی و تجهیزاتی مانند رادیولوژی و آزمایشگاه تشکیل شده است.به طوری که از ظرفیت این بخش های بیمارستانی می توان در مواقع غیر بحرانی برای مثال در زمان بروز مشکلات در یک بیمارستان یا در کنار سایر مراکز درمانی از آن بهره برد.


وی افزود: همچنین این بیمارستان صحرایی دارای سه دستگاه آمبولانس جدید نیز است که علاوه بر خدمات رسانی در زمان بروز حوادث غیر مترقبه می توان به صورت روزمره از آنها در حوادث ترافیکی استفاده کرد.

معصومی تصریح کرد: الگوی ایستگاهی بیمارستان صحرایی بر پایه اتوبوس آمبولانس به گونه ای تعریف شده است که بین اتوبوس ها فضایی به وسعت 144 مترمربع وجود دارد و میان این فضاها نیز چادر نصب خواهد شد. علاوه بر این بخش هایی هم به بیماران سرپایی اختصاص داده خواهد شد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گفت: برآورد های اولیه بار مالی ساخت این بیمارستان صحرای 2 تا 5/2 میلیارد تومان پیش بینی کرده است. بر این اساس امیدواریم این مرکز درمانی تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.