به گزارش سرویس اجتماعی برنا، ایراندخت عطاریان افزود: بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته عملیات اصلاح احكام بازنشستگان در معاونت فنی صندوق بازنشستگی كشوری آغاز شده است و تا پایان تیرماه برای بازنشستگان احكام جدید صادر می‌شود.

وی تأكید كرد: مابه‌التفاوت ناشی از افزایش 10درصدی سالانه حقوق بازنشستگان مربوط به سه ماهه اول سال در حقوق تیرماه آنان واریز خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش 10درصدی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: متوسط حقوق موظفین و بازنشستگان كشوری در سال گذشته 550 هزار تومان بود كه این میزان امسال به 605 هزار تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: صندوق بازنشستگی كشوری بر‌اساس بار مالی ناشی از افزایش 10درصدی ماهانه بالغ بر 664 میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌كند كه پرداخت این مقدار اعتبار بدون حمایت دولت امكانپذیر نیست.

عطاریان با اشاره به اینكه ارتقای معیشت و بهبود وضعیت اقتصادی بازنشستگان جزو برنامه‌های اصلی دولت دهم است، اظهار داشت: در 2سال اخیر با همت مسئولان دولت و اهتمام ویژه رئیس جمهور حقوق بازنشستگان تغییرات اساسی و چشمگیری داشته است، به‌طوری كه میزان دریافتی شمار زیادی از بازنشستگان با اجرای قانون مدیریت خدمات كشوری رشد قابل توجهی كرده است.

وی با اشاره به حمایت دولت در گسترش خدمات رفاهی و فرهنگی برای بازنشستگان گفت: خوشبختانه امسال در بودجه كل كشور با رویكرد حمایتی دولت برای بازنشستگان در بخش خدمات رفاهی افزایش 500 میلیارد ریالی داشته‌ایم كه این نشان از توجه دولت به نیازمندی‌های اجتماعی و فرهنگی بازنشستگان دارد.

عطاریان ارائه تسهیلات رفاهی اعم از پرداخت وام ضروری و وام ودیعه مسكن را از دیگر اقدامات دولت در سال جاری عنوان كرد و گفت: در طی ماه‌های آینده درخصوص پرداخت این تسهیلات اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.

به گفته وی، در حال حاضر یك میلیون و 100 هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی كشوری قرار دارند.