به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از اداره‌كل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق تأمین‌اجتماعی، در نشست مشترك مدیرعامل صندوق تأمین‌اجتماعی با رؤسا و اعضای هیأت‌مدیره كانون‌های بازنشستگی بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی، مسائل و مشكلاتی از جمله لزوم افزایش مستمری بازنشستگان، بیمه تكمیلی، تجهیز كانون‌ها، سفرهای زیارتی و سیاحتی مستمری‌بگیران، تسهیلات ویژه اعتباری و... از سوی مدیران كانون‌های مذكور مطرح شد.

رحمت الله حافظی، اظهار داشت: دغدغه كانون‌ها به عنوان یكی از بزرگ‌ترین شركای اجتماعی مورد تأیید و قابل درك است و حداكثر تلاش این است كه در محدوده مقدورات پیگیر درخواست‌های مطرح شده باشیم.

وی درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان گفت: درصورت تأمین منابع تلاش خواهیم كرد این افزایش تا پایان سال تحقق یابد.

حافظی بر ضرورت استفاده از تجربیات همكاران بازنشسته به عنوان نیروهای مجرب تأكید كرد و از تشكیل اتاق فكر متشكل از این افراد و شاغلین حوزه‌های مختلف صندوق خبر داد و گفت: استفاده از تجربیات بازنشستگان همكار در تعامل با كارفرمایان و كارگاه‌های تولیدی به منظور آشنایی با مقررات و حقوق خود از دیگر برنامه‌هایی است كه در این راستا اجرا خواهیم كرد.

وی در پایان گفت: اقداماتی درخصوص تسهیلات، اعتبارات سفرهای زیارتی و سیاحتی، بیمه تكمیلی مستمری‌بگیران و مشكلات درمانی صورت گرفته و حتی در بعضی از موارد كارگروه‌ها نیز تشكیل شده است. اقداماتی نیز درخصوص بهره‌مندی از فن‌آوری‌های روز و IT كه به عنوان یك ضرورت مطرح است، انجام شده و نتیجه آن به زودی اعلام می‌شود.