به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، مهرداد بذرپاش امروز در حاشیه برگزاری اجلاس وزرای جوانان کشورهای عضو اکو در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: این اجلاس در راستای برنامه های راهبردی جوانان که از 2 سال قبل در دستور کار قرار گرفته بود و امسال به میزبانی ایران برگزار شد.
 
معاون رییس جمهور افزود: فعال کردن ظرفیت های پیمان های منطقه ای در حوزه جوانان یکی از اهداف اصلی برگزاری این اجلاس بود، ضمن آن که یکی از پیمان های منطقه ای، ایجاد روابط مناسب بین کشورهای منطقه پیمان اکو بوده است که در این راستا پس از اقدامات لازم، مقرر شد ظرفیت ورزش و جوانان کشورهای عضو اکو بررسی شود.
 
به گفته بذرپاش قرار است این اجلاس هر 2 سال یک‌بار در یکی از کشورهای عضو اکو برگزار شود که در سال اول ایران میزبان این اجلاس بود.
 
رییس سازمان ملی جوانان با بیان اینکه یکی از دستاوردهای این همایش راه اندازی مرکز مطالعات جوانان کشورهای عضو اکو، بوده است، تصریح کرد: با توجه به آنکه کشورهای عضو اکو، جمعیت جوان زیادی دارند، باید در این زمینه سرمایه گذاری شود از این رو راه اندازی این مرکز مطالعات به منظور ایجاد و افزایش همگرایی بیشتر میان جوانان کشورهای منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است.
 
معاون رییس جمهور با اشاره به دیدار وزرای جوان و ورزش کشورهای عضو اکو با محمود احمدی نژاد، رییس جمهور، تأکید کرد: در این دیدار همچنین توسعه فعالیت های ورزشی کشورهای منطقه مورد توجه قرار گرفت و مقرر شد تا به زودی جام ورزشی بین کشورهای منطقه و با حمایت سازمان تربیت بدنی ایران برگزار شود.
 
وی ادامه داد: همچنین در دیدار با رییس جمهور بر توسعه و گسترش جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری برای تبادل تجربیات و آشنایی با فرهنگ و هویت هر کشور تأکید شد. ضمن آنکه قرار است در هر سال یک کشور منطقه میزبان هیأت های مختلفی از جوانان برای آشنایی با هویت و فرهنگ مردم آن کشور باشد.

بذرپاش در پایان خاطر نشان کرد: گام بعدی برای فعال کردن ظرفیت جوانان کشورهای منطقه، برگزاری اجلاسی با حضور وزرای جوانان کشورهای سازمان کنفرانس اسلامی است که به احتمال زیاد این اجلاس نیز تا سال آینده برگزار خواهد شد.