به گزارش سرویس اجتماعی برنا،سرهنگ "برات میرشكاری" با اعلام این خبر به تشریح عملكرد نه ماه گذشته مرزبانان آن فرماندهی درانسداد نوار مرزی و مقابله با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و كالا پرداخت و افزود : در سالی كه به تدبیر مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا به سال همت مضاعف نامگذاری شده است ، در راستای برخورد قاطع با هرگونه تجاوزات مرزی ، قاچاق مواد مخدر وكالا در طول مرزهای استان سیستان و بلوچستان ، مرزبانان این فرماندهی موفق شدند،تعداد زیادی از اشرار، قاچاقچیان و متجاوزین مرزی را دستگیر كنند. 

وی خاطر نشان كرد : در همین راستا مرزبانان با اقدامات گسترده اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدند ضمن دستگیری 931 قاچاقچی سوخت وكالا و توقیف 900 دستگاه خودرو در مجموع بیش از 850 هزار لیتر انواع مواد سوختی ومقادیر زیادی كالای قاچاق شامل بیش از 82 تن برنج، 62 كیلو گرم چای ،32 تن آرد،20 تن میوه جات، 24000 هزار متر پارچه را از آنان كشف و ضبط كنند. 

سرهنگ "میرشكاری" در ادامه عنوان داشت : 400 هزار نخ سیگار ، 1 تن و 500 كیلوگرم داروی گیاهی ،3 هزار راس احشام ،1500 عدد كپسول گاز،1500 سی دی مبتذل ، 4500 عدد گالن خالی و باك غیر استاندارد ،4 هزار عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از دیگر كشفیات كالای قاچاق در این مدت بوده است. 

فرمانده هنگ مرزی نگور و جكیگور همچنین گفت : در مدت نه ماه گذشته مرزبانان این فرماندهی با اجرای 9 مورد عملیات منجر به درگیری با اشرار و قاچاقچیان و سوداگران مرگ موفق به كشف 300 كیلوگرم تریاك و 15 گرم هروئین ، 75 كیلوگرم حشیش و در مجموع 400 كیلوگرم مواد مخدر ، كشف 10 قبضه سلاح ، 10 دستگاه تجهیزات مخابراتی و توقیف 10 خودرو و موتورسیكلت از سوداگران مرگ شدند. 

"میرشكاری" در ادامه افزود: در راستای مقابله با متجاوزان مرزی و برخورد با هرگونه تردد های غیرمجاز مرزی مرزبانان پرتلاش این فرماندهی موفق شدند ، در این مدت 737 متجاوز مرزی و 272 نفر عابر غیرمجاز ایرانی را كه بصورت غیرقانونی قصد ورود به داخل كشور را داشتند شناسائی و دستگیر و همچنین 2 هزار و 108 نفر ازاین افراد را از كشور طرد كنند. 

وی در ادامه بیان داشت: صدور بیش از 18 هزار برگه راهداری به جهت تسهیل در ترددهای مجاز مرزنشینان و جلوگیری از ترددهای غیرمجاز از دیگر فعالیتهای این فرماندهی در طی نه ماه گذشته بوده است. 

سرهنگ "میرشكاری" ضمن قدردانی از همكاری خوب مردم مرزنشین منطقه با مرزبانان در طرح انسداد نوار مرزی گفت : مرزبانان خستگی ناپذیر این فرماندهی با انسداد نوار مرزی و پوشش كامل خلاهای مرزی حتی در صعب العبور ترین مناطق كوهستانی و سخت ترین شرایط آب و هوایی بطورشبانه روز و با قاطعیت تمام هرگونه تحركات معاندان نظام ، اشرار و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر و تردد های غیرمجاز مرزی به شدت برخورد خواهند كرد.