به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، محمدحسینی در مراسم تجلیل از خبرنگاران زن اظهار داشت: زنان در جامعه ما مسوولیت های زیادی را عهده دار هستند که این موضوع موجب افتخار همه ایرانیان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: همه هیات هایی که از خارج به ایران وارد می شود، از بنگاه های خبررسانی متعجب هستند زیرا اخبار به صورت واژگون به آنها منتقل شده است.

وی تصریح کرد: باید برای ارتقاء رفاه به معیشت خبرنگاران بیشتر تلاش کنیم.

حسینی افزود: اگر کارهای انسان به قصد و انگیزه الهی باشد خداوند الطاف خود را برانسان افزونی می دارد و چنین کارهایی جاودانه خواهند بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: باید در کشور فضای منطقی مطبوعاتی وجود داشته باشد و از عوام فریبی، هیاهو و جنجال جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به نقش ماهواره ها در تهاجم فرهنگی بیان کرد: متاسفانه ماهواره ها امروز سرمدار تهاجم فرهنگی هستند که باید با برنامه ریزی های انجام شده این توطئه ها را خنثی کنیم.

حسینی با اشاره به فرمایشات گوهر بار مقام معظم رهبری اظهار داشت: باید طبق فرمایش ایشان فرهنگ کار و تلاش مجاهدت را در کشور زنده کنیم تا جایی سردی از جامعه رخت بربندد.

وی گفت: واقع گرایی در عرصه مطبوعات امری ضروری است بطوریکه هیچ نقطه ای نباید مطلق، مثبت یا منفی باشند. واقع بینی ، اعتماد مخاطبان را جلب می کند و فاصله میان مردم و مسوولان را کاهش خواهد داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صندوق حمایت از هنرمندان و روزنامه نگاران بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته این صندوق برای پذیرش اعضای جدید هیچ محدودیتی ندارد و تمام خبرنگاران را تحت پوشش قرار می دهد.

وی ادامه داد: سامانه سمان برای آسایش خبرنگاران راه اندازی شده ، اسامی افراد دقیق در آن درج شده است و برای دریافت هدایا از این پس مشکلی ایجاد نخواهد شد.

حسینی گفت: آیین نامه حرفه روزنامه نگاری نهایی شده و از این به بعد خبرنگاری به عنوان شغل سخت شناخته می شود که تا پایان سال تدوین خواهد شد.

وی افزود: ابهامات مندرج در این لایحه رفع شده که این موضوع حرکت خوبی برای جامعه مطبوعاتی است.