به گزارش سرویس اجتماعی برنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی شب گذشته در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن تهران ضمن بیان این مطلب درباره حضور مردم در روز قدس  اظهار داشت:ملت ما همیشه پیشگام این موضوع بوده است و امسال نیز قطعا باشكوه‌تر از قبل این مراسم را برگزار خواهد كرد و از همه مردم می‌خواهم پاسخ قاطعی به كشورهای استعمارگر بدهند. 
 
وی در ادامه افزود: امسال روز قدس در فضای جدیدتری برگزار می‌شود، زیرا فضای بیداری اسلامی در كل جهان اسلام رو به گسترش است و امروز شاهد سقوط دیكتاتورهایی هستیم كه این موضوع نوید خوبی برای ظهور حق و عدل و كوبیده شدن دشمنان اسلام است.

رییس قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که جهان اسلام یكپارچه برای حمایت از ملت مسلمان فلسطین و مردم مظلوم این كشور فریاد برآرند خاطر نشان کرد:  كشورهای استعمارگر امروز با نقاب منافقانه در مقام مصادره انقلا‌ب‌های اسلامی هستند اما ما می‌دانیم این نیرنگ‌ها رنگی ندارد زیرا همین كشورهای استعمارگر تا دیروز دشمنان مردمان كشورهای اسلامی بودند و دست دیكتاتورهای حاكم بر آن را به گرمی می‌فشردند اما امروز با نیرنگی جدید مدافع مردم این كشورها شده‌اند. 

آملی لاریجانی گفت: من مطمئن هستم راهپیمایی روز قدس امسال سد محكمی مقابل كشورهای استعمارگری است كه قصد استعمار انقلاب‌های اسلامی را دارند و همه مردم در این روز فریاد مقاومت خواهند زد.

آیت الله آملی لاریجانی در پاسخ به سؤال یكی دیگر از خبرنگاران درباره ارزیابی از نمایشگاه قرآن كریم گفت: باید بگویم اینگونه كارها اقدامات مثبتی است و قدم مثبتی برداشته شده است البته من به دلیل مشغله كاری كه داشتم نتوانستم همه قسمت‌ها را بازدید كنم اما همین چند قسمت كوتاه هم بسیار جالب بود.

وی افزود: كارهایی كه در علوم قرآنی، نهج‌البلاغه و معارف اسلامی انجام شده نوید‌بخش روزهای روشن است و امیدواریم با اینگونه كارها و نمایشگاه‌ها فضا برای كارهای تحقیقاتی و ترویج علوم قرآنی در بستر كشور تا سطح همه مردم باز شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به این مطلب كه ما هر چه داریم از قرآن داریم، گفت: اسباب حقارت است كشور مسلمانی كه حكومتش حكومت اسلامی است و قوانینش بر پایه اسلام بنا نهاده شده دستش از قرآن كوتاه باشد مصداق كلامی از امیر‌المومنین كه فرمود مبادا طوری رفتار كنیم كه دیگران عمل كننده و عامل به قرآن باشند و شما از قرآن دور باشید.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار امیدواری كرد: همه مردم از موهبت الهی به نام قرآن كه به تعبیری سفره گسترده الهی است استفاده كنند و خداوند هم قطعا از آنها حمایت می‌كند.

وی افزود: جوان‌هایی كه امروز به پژوهش‌های قرآنی، تحقیق و بررسی، حفظ و روخوانی و قرائت قرآن روی آورده‌اند نویدبخش حركت جدیدی در كشور است.

در خاتمه این بازدید آیت الله آملی لاریجانی به همراه هیئتی از مسئولان عالی قضایی كشور در اختتامیه بخش حوزوی و دانشگاه نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم حضور یافت.

لاریجانی با حضور در این مراسم از برگزیدگان بخش حوزوی و دانشگاهی تقدیر كرد.