سعید ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا از برگزاری هفدهمین سال جشن عاطفه ها با همکاری سازمان دانش آموزی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بسیج مستضعفین، صدا و سیما به همراه کمیته امداد با حضور 120 هزار پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در روز چهارشنبه 30شهریور خبر داد.
 
وی هدف از برگزاری این جشن را فرهنگسازی برای نونهالان و نوجوانان عنوان کرد و گفت:  دانش آموزان در کنار والدین خود با شرکت در این امر خداپسندانه، به دانش آموزان نیازمند زیر نظر کمیته امداد و معرفی شده توسط انجمن که حدود یک میلیون نفر هستند، کمک خواهند کرد.

وی از کمک هشت میلیارد تومانی خیران و نیکوکاران در سال گذشته خبر داد و افزود: پیش بینی می شود این کمک ها امسال به 15 میلیارد تومان نیز ارتقا پیدا کند و در روز هفت مهر ماه به صورت نقدی و غیر نقدی توسط کمیته امداد جمع آوری می شود. 

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد از استقرار پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در نماز جمعه خبر داد و گفت: دانش آموزان و خانواده هایی که در نماز جمعه شرکت می کنند، می توانند کمک های خود را به پایگاه های مستقر اهدا کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  700هزار دانش آموز زیر نظر کمیته امداد هستند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیتی که در این جشن در نظر گرفته شده، در نظر داریم تمام این دانش آموزان را پوشش دهیم.

ستاری در پایان خاطرنشان کرد: بالغ بر 20 درصد کمک‌های مردمی به عنوان هزینه های فرهنگی و تحصیلی دانش آموزان تحت پوشش در نظر گرفته شده است.