به گزارش سرویس اجتماعی برنا،عملیات پا‌سازی معابر از برف و یخ که به صورت بی‌ وقفه در بزرگراه‌ها و معابر شریانی آغاز شده بود، در ادامه به معابر درجه دو و سه تسری یافت و عوامل مربوطه نسبت به پاک‌سازی خیابان‌های فرعی و حتی کوچه‌ها نیز اقدام کردند.

بر اساس این گزارش با توجه به سرعت عمل مدیریت شهری و تدابیر و تمهیداتی که از قبل به منظور مقابله با بارش برف اندیشیده شده بود، جریان ترافیک نه تنها از نخستین ساعات بامداد بلکه در ساعات نیمه شب که بارش برف شدت گرفت در تمامی معابر اصلی و فرعی 123 ناحیه تهران عادی بود.

این گزارش می‌افزاید ناوگان اتوبوسرانی نیز با آمادگی کامل و با استفاده از حداکثر ظرفیت خود به تعداد 6300 دستگاه اتوبوس خدمات‌رسانی به شهروندان و جابه‌جایی مسافران را از نخستین ساعات بامداد آغاز کرد.

مهندس پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اعلام این خبر افزود: کارکنان اتوبوسرانی و رانندگان اتوبوس‌های این شرکت در دو بخش بلیتی و خصوصی مانند هر روز از ساعت 5 صبح در محل خدمت خود حاضر شده و ناوگان اتوبوسرانی در تمامی خطوط از جمله تندرو خدمات‌رسانی می‌کند.

از سوی دیگر ناوگان تاکسیرانی نیز با حداکثر آمادگی و با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با مدیران عامل 30 شرکت خصوصی تاکسیرانی از اولین ساعات صبح فعالیت خود را در سطح شهر و در خطوط شروع کرد.

فضل ا... اسلامی مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی با اعلام این مطلب گفت: علاوه بر این با هماهنگی‌های به عمل آمده با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نسبت به استقرار و گشت 161 گروه ثابت و سیار بازرسی در نقاط پر تجمع و محورهای پر تردد اقدام شده است.

با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده، مدیریت شهری در سطح ستاد و مناطق و نواحی برای بارش‌های احتمالی بعدی نیز از آمادگی لازم برخوردار است، ضمن این که وضعیت شهر و عملیات برف‌روبی و جریان عبور و مرور در معابر شهری به صورت لحظه به لحظه از طریق مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران کنترل می‌شود.