به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، حجت الاسلام ابراهیم رییسی در گردهمایی رؤسای پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به امر مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مسأله مبارزه با مواد مخدر بسیار جدی است و عزم ملی را می طلبد. باید با کشت مواد مخدر مقابله کرد، اگر همکاری میان نهادهای بین المللی و کشورهای مختلف وجود داشته باشد، می توانیم در مقابل این سیل مقاومت کنیم.


وی خواستار حفظ سلامت نیروها در مبارزه با مواد مخدر شد و تأکید کرد: باید به سلامتی نیروها در امر مبارزه با مواد مخدر اهمیت ویژه ای بدهیم و آنها نباید هیچگاه آلوده شوند.


رییسی، ستاد مبارزه با مواد مخدر را یک اتاق فکر دانست و تصریح کرد: این ستاد به هیچ وجه سازمانی تبلیغاتی و تشریفاتی نیست و می تواند به عنوان یک اتاق فکر برنامه های ویژه ای را برای مبارزه با مواد مخدر طراحی کند. 

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر صنعتی خاطرنشان کرد: در گذشته تنها با حمل کنندگان و افرادی که کوله بار نام داشتند، برخورد می شد و قاچاقچیان اصلی به دلیل خلاء قانونی از مجازات فرار می کردند؛ اما با قانون جدید با تولید کنندگان و قاچاقچیان به‌شدت برخورد می شود. البته خرده فروشان نیز فراموش نمی شوند. نیروهای عملیاتی و اطلاعاتی باید تعاملات خود را به منظور برخورد با قاچاقچیان افزایش دهند و در کنار یکدیگر به مبارزه جدی بپردازند.


وی در پایان تأکید کرد: مواد مخدر تهدیدی جدی برای زندگی افراد است و این بلای خانمان‌سوز عامل بسیاری از طلاق ها و سرقت های مسلحانه محسوب می شود.