به گزارش سرویس اجتماعی برنا،حسن هویدا، معاون امور رفاهی و اجتماعی سازمان نظام پزشكی كشور، با اشاره به ثبت نام اعضای جامعه پزشكی متقاضی دریافت تجهیزات دفاع شخصی در این معاونت، گفت: از زمان آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت تجهیزات دفاع شخصی در 22 آبان، تا ابتدای دی 625 نفر از اعضای سازمان نظام پزشكی یا ارائه مدارك مورد نیاز، خواستار دریافت این تجهیزات شده‌اند.
 

وی افزود: از این 625 نفر، 427 نفر مرد و 198 نفر زن هستند كه 305 نفر از آنان زیر 40 سال و بقیه بیشتر از 40 سال سن دارند. 

هویدا اعلام كرد: 533 نفر از متقاضیان پزشك عمومی یا متخصص و 92 نفر اعضای پروانه‌دار غیر پزشك سازمان نظام پزشكی كشور هستند. 

وی اضافه كرد: 238 نفر از متقاضیان،‌خواستار دریافت اسپری اشك‌آور و 387 نفر هم متقاضی دریافت شوكر الكتریكی بوده‌اند. 

به گفته معاون امور رفاهی و اجتماعی سازمان نظام پزشكی، واگذاری تجهیزات دفاع شخصی به افرادی كه ثبت نام نموده و بررسی صلاحیت آنها به اتمام رسیده، آغاز شده است و هم زمان با ثبت نام متقاضیان جدید، مراحل بررسی درخواست‌ها و صلاحیت افراد متقاضی ادامه دارد. 

هویدا، در ادامه با اشاره به آغاز ثبت نام اعضای سازمان نظام پزشكی استان تهران كه متقاضی دریافت آرم طرح ترافیك هستند، اظهار كرد: به منظور تأمین رفاه و آرامش اعضای سازمان، ثبت نام متقاضیان دریافت آرم جهت تردد در محدوده طرح ترافیك شهر تهران از ابتدای دی و صرفاً از طریق اینترنتی صورت می‌گیرد. 

وی افزود: میزان سهمیه و قیمت آرم طرح ترافیك سال 1390 هنوز به سازمان نظام پزشكی اعلام نشده است اما امیدواریم با توجه به رشد تعداد اعضای سازمان در شهر تهران، سهمیه پیش‌بینی شده برای اعضای جامعه پزشكی استان تهران نیز نسبت به سال گذشته رشد داشته باشد. 

معاون امور رفاهی و اجتماعی سازمان نظام پزشكی، خاطر نشان كرد: سال گذشته 6500 آرم طرح ترافیك، با توجه به اولویت تخصصی و شغلی و محدود زندگی و فعالیت اعضای سازمان، در میان بیش از 12 هزار متقاضی توزیع شد و پیش‌بینی ما برای ثبت‌نام متقاضیان دریافت آرم ترافیك سال 1390، بین 13 تا 14 هزار نفر است. 

وی با بیان این كه ثبت نام از متقاضیان برای دریافت آرم طرح ترافیك تهران تا پایان دی سال جاری از طریق سایت www.irimc.org‌ ادامه خواهد داشت، گفت: از اعضای جامعه پزشكی درخواست می‌كنم كه با توجه به قرار گرفتن محدوده فعالیت تخصصی یا زندگی و نیز با در نظر گرفتن اولویت تخصصی خود، نسبت به ثبت نام دریافت طرح اقدام كنند تا همانند گذشته نیازمندان واقعی آرم تردد در محدوده طرح، كه در حوزه‌های اورژانس،‌ جراحی، بیماری‌های قلبی و عروقی، زنان و زایمان و بیهوشی فعالیت می‌كنند، در اولویت دریافت این طرح قرار گیرند.