به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمدرضا رحیمی در آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که در مشهد مقدس برگزار شد، با تبریک میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) اظهار داشت: امسال ایام میلاد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) با هفته دفاع مقدس مصادف شده است که جا دارد از شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس که برای استقرار و اعتلای جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند، قدردانی کنیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر این‌که همه باید خود را به فرهنگ رضوی تجهیز کنیم تصریح کرد: برای مقابله با پلیدی‌ها و زشتی‌ها که بشریت را در مسیر سقوط قرار داده باید به فرهنگ رضوی که شاخه‌ای از فرهنگ الهی و قرآنی است روی آوریم، چرا که این تنها راه نجات بشریت است.

رحیمی با اشاره اقدام توهین آمیز صهیونیست‌ها به مقدسات مسلمانان گفت: آن‌ها بندگان شیطان هستند و قلوب مسلمین این روزها به‌خاطر جسارتی که به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) کردند، پریشان و آزرده است و از خداوند می‌خواهیم که خود پاسخ توهین آن‌ها را بدهد.

معاون اول رییس جمهور افزود: صهیونیست‌ها ثروت ملت‌ها را غارت کرده و با نفوذی که بر رسانه‌های جهان دارند، اکثریت را در گمراهی قرار داده و با تبلیغات مسموم، افکار عمومی را در اختیار گرفته‌اند.

وی با بیان این‌که باید به جنگ با این نظام ناعادلانه و ضد بشری رفت و زشتی‌ها و پلیدی‌ها را از بین برد، خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی، فرهنگ غنی و نورانی رضوی را در همه سرزمین‌ها برای خدمت و نجات بشریت ترویج کنیم.

در این مراسم با حضور معاون اول رییس جمهور نفرات برگزیده دهمین جشنوراه بین المللی امام رضا(ع) معرفی و از آن‌ها تجلیل شد.

گفتی است؛ معاون اول رییس جمهور پیش از شرکت در مراسم اختتامیه این جشنواره، با حضور در حرم مطهر امام رضا(ع)، بارگاه نورانی امام هشتم شیعیان را زیارت کرد و در آن مکان مقدس به راز و نیاز پرداخت.