به گزارش سرویس سیاسی برنا، دكتر محمود احمدی‌نژاد عصر دیروز در جریان سفر به كشور آذربایجان در دیدار پاشازاده رهبر مسلمانان باكو با اشاره به روابط برادرانه دو كشور گفت: مناسبات ایران و آذربایجان باید در تمامی زمینه‌ها گسترش یافته و تقویت شود و در این راستا رهبران و علمای دینی از نقش سازنده و تاثیرگذاری برخوردار است.

رییس‌جمهور تصریح كرد: ایران و آذربایجان هنوز در ابتدای راه قرار دارند و باید برای پیشرفت خود و ترویج فرهنگ اسلامی میان دو ملت بیش از پیش تلاش و همكاری صورت گیرد.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه شیاطین هرگز خواهان صلح و دوستی میان برادران نیستند، بر لزوم هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان تاكید و خاطر نشان كرد: نباید اجازه دهیم تا فاصله‌ای میان دو ملت و برادران باشد و باید از تمام ظرفیت‌ها در راستای تقویت دوستی و برادری استفاده كنیم.

رییس‌جمهور با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و اقتدار آذربایجان را به نفع خود می‌داند، اظهار داشت: ایران و آذربایجان نمی‌توانند لحظه‌ای از یكدیگر جدا باشند.

دكتر احمدی‌نژاد افزود: باید رفت و آمدها و ارتباطات میان علمای دو كشور بیش از گذشته انجام شود تا بدخواهان نتوانند با دروغ‌پردازی، مساله و شبهه‌ای ایجاد كنند.

پاشازاده رهبر مسلمانان باكو نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای گسترش فرهنگ و معارف اسلامی، رفت و آمد و ارتباطات میان مسوولان ایران و آذربایجان را موجب تحكیم بیش از پیش مناسبات دوكشور دانست و بر ضرورت تقویت این روابط و گسترش همكاری‌های به‌ویژه در عرصه فرهنگی تاكید كرد.