رییس جمهور با اشاره به اینکه همه تلاش دولت در جهت برگزاری انتخاباتی پرشکوه و حداکثری است، گفت: در انتخابات آینده باید رکورد جدیدی از حضور ملت در صحنه ثبت شود و اراده عمومی مردم به میدان آمده و با یک تصمیم قاطع هم مسائل داخلی بیش از گذشته سامان یافته و هم مسائل بین المللی به نفع ملت ایران رقم بخورد و دولت هم به دنبال بسترسازی چنین اتفاق بزرگی است.

به گزارش برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود احمدی نژاد در پایان جلسه امروز(چهارشنبه) هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص مهمترین برنامه کاری دولت برای تحقق شعار "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" در سال 92، اظهار داشت: امروز بدخواهان تصور کردند که به لحاظ اقتصادی می توانند ملت ایران را تحت فشار قرار دهند و البته در این مسیر تلاش های بسیاری کرده و برنامه های گسترده و وسیعی داشتند، اما ملت ایران در نقطه مقابل خود را تجهیز کرد و برنامه های خود را به انجام رساند.

رییس جمهور تصریح کرد: امسال نیز فعالیت ها و اقدامات در کشور به همان ترتیب گذشته و در سطحی گسترده و وسیع‌تر ادامه یافته و به فضل الهی بخش های جدیدی از اقتصاد فعال خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه دولت به سرعت به دنبال کاهش سهم درآمد نفت در اداره کشور است، خاطرنشان کرد: دولت در این خصوص تمهیداتی اندیشیده و بودجه امسال را به گونه ای تدوین کرده که سهم درآمد نفت در اداره کشور به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

رییس جمهور افزود: در بودجه امسال منابع درآمدی جدیدی تجهیز و فعال شده و در این خصوص ستادهایی در طول سال گذشته شکل گرفته و فعالیتهایی شروع شده که امسال به مرور آثار این اقدامات در بخشهای مختلف از جمله کشاورزی، مسکن و آب نمایان خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه اجرای قانون اصلاحات بانکی در سال جاری آغاز خواهد شد، اظهار داشت: قانون جدید مالیاتی نیز به مجلس ارائه شده که اگر تصویب شده و به مرحله اجرا برسد، خود یک اصلاح خواهد بود و منابع درآمدی جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

رییس جمهور اظهار داشت: برای رفاه مردم و کاهش فشارها بر آنها نیز برنامه های بسیار خوبی تدوین و طراحی شده است.

دکتر احمدی‌نژاد در خصوص انتخابات نیز با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به خوبی در سخنان خود اشاره کردند که انتخابات متعلق به همه ملت بوده و اقشار و سلایق گوناگون باید در آن شرکت داشته باشند، گفت: دولت به دنبال آن است تا شرایطی را ایجاد کند که همه بتوانند در این انتخابات حضور پیدا کنند و در نهایت ملت انتخاب نهایی را انجام خواهد داد.

رییس جمهور تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد خود را بالاتر از ملت تصور کرده و یا تصور کند می تواند در مسیر تصمیم ملت خلل ایجاد کرده و یا به زعم خود اعمال نظری داشته باشد؛ چرا که همگان در برابر قانون یکسان هستند.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: نظر رهبری معظم انقلاب در خصوص انتخابات نیز در سخنرانی ایشان مشخص شد و هیج کس حق ندارد به نام ایشان و یا انتصاب دادن خود به رهبری اقداماتی در این مسیر انجام دهد؛ مشخص است که این اقدامات را ملت، رهبری و دولت نخواهند پذیرفت.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از سفرها در ایام نوروز تصریح کرد: امسال میزان سفرها در کشور رشد بسیار خوبی داشته است و مردم بسیار بانشاط و پرامید ، با ایمان‌های قوی، دلهای شاد و چشمان روشن سفرهای خود را انجام می دهند.

رییس جمهور تصریح کرد: به واسطه سفرهای مردم در ایام نوروز وحدت و مهربانی ملی در کشور شکل گرفته و ایران بیش از گذشته شناخته شد و دلبستگی‌ها و همبستگی‌ها میان مردم افزایش یافت و همگان برای سالی پرکار و پر تلاش و سرشار از عزت، پیروزی و سلامت آماده شدند.