به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از دفتر امورد رسانه های ریاست جمهوری، رییس جمهور در جلسه استانی هیات دولت در كرج با تاكید بر پیگیری و رسیدگی ویژه مسایل و نیازهای استان البرز در تمام بخش‌ها گفت: باید به گونه‌ای عمل كنید كه در طول سه، چهار سال تمام محرومیت‌ها، در سایه بودن و عدم برخوردار بودن استان البرز برطرف شود.

 محمود احمدی نژاد در جلسه استانی هیأت دولت با بیان اینكه استان البرز سال های طولانی به لحاظ شاخص های جمعیتی و اقتصادی شایستگی استان بودن را دارا بود اما در زیر سایه استان تهران قرار داشت، تصریح كرد: وزرا توجه داشته باشند كه هر مصوبه ویژه ای كه برای استان های كشور اتخاذ شده، برای استان البرز نیز اتخاذ كنند و برای پیشرفت استان تصمیماتی بگیرند كه در شأن و شایستگی مردم این خطه باشد.

رییس جمهور خطاب به وزرا و معاونین خود گفت: در جلسه استانی هیأت دولت باید مصوباتی اتخاذ كنید كه محرومیت‌های این دیار را در دو سفر قبلی جبران كرده و فاصله ها را در بخش های مختلف كاهش دهد.


احمدی نژاد در ادامه با اشاره به ویژگی‌های مردم استان البرز اظهار داشت: مردم این دیار نمونه خوبی از كل كشور هستند و این می تواند فرصت و ظرفیت مناسبی برای پیشرفت و سازندگی باشد.


رییس جمهور افزود: مردم استان البرز نماد همدلی، فداكاری و شجاعت هستند، به نحوی كه جوانان این خطه در دوران دفاع مقدس حضور و اثرگذاری چشمگیری داشتند.


 احمدی نژاد ادامه داد: وجود استعدادهای انسانی از دیگر ویژگی های این دیار است و مردم البرز نشان داده اند كه اگر فرصت شكوفایی پیدا كنند، به خوبی در عرصه‌های مختلف خواهند درخشید.


رییس جمهور در ادامه خطاب به وزیر صنایع و معادن گفت: استان برای پیشرفت نیازمند صنایع نوین است و بایستی صنایعی كه انرژی بر نبوده و آلودگی ندارند در سطح استان احداث شود.


احمدی نژاد همچنین از وزیر مسكن و شهرسازی خواست وضعیت شهرسازی و مسكن شهری و روستایی استان البرز را با نگاه ویژه سروسامان داده و با احداث خطوط ارتباطی، شهرك های استان را به یكدیگر متصل كند.


رییس جمهور در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به وضعیت كشاورزی و باغداری استان البرز، حمایت و پشتیبانی از كشاورزی استان را مورد تأكید قرار داده و از وزیر كشاورزی خواست آبیاری تحت فشار را با اولویت در استان تكمیل كند.


 احمدی نژاد از وزیر راه و ترابری خواستار راه‌اندازی اولین پایگاه هواپیماهای شخصی در استان البرز شد و تاكید كرد: تا در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.


تكمیل قطار شهری و ادامه اتوبان همت نیز از دیگر توصیه های رییس جمهور در این جلسه بود.

احداث دفتر نخبگان، سروسامان بخشیدن به وضعیت دانشگاه های استان، تجهیز كارگاه های فنی و حرفه ای، تجهیز بیمارستان ها و مراكز درمانی، بنگاه های زودبازده و اشتغال آفرینی و توسعه ورزش و گردشگری از دیگر دستورات و توصیه های رییس جمهور به وزرا و معاونان خود به منظور ارتقای سطح استان البرز بود.