به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از  روابط عمومی ستاد کل نیروهای مسلح سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری با گرامیداشت حماسه عظیم و جاودانه 9 دی‌ماه سال 1388 گفت: خروج برخی از اشخاص از دایره یاران انقلاب و عدم همراهی با ملت و رهبری معظم انقلاب، در جریان حوادث و رخدادهای پس از انتخابات سال گذشته، از واقعیات تلخ و در عین حال عبرت آموزی است که همواره اهمیت هوشمندی و بصیرت در روند انقلاب و مسائل فراروی آن، به ویژه نوع و چگونگی مواضع خواص و حرکت جریانات سیاسی کشور را گوشزد می‌کند.


جزایری با برشماری علل و زمینه‌های انحراف نخبگان، خواص و جریان‌های سیاسی از مسیر ناب انقلاب افزود: مطالعه دقیق حوادث پس از انتخابات و فتنه سال 88 نشان می‌دهد، سوار شدن بر توسن هواهای نفسانی و تن دادن به امیال و خواسته‌های جناحی از مهم‌ترین دلایل، برای زاویه گرفتن برخی شخصیت‌ها و جناح‌های با سابقه دیرین انقلابی بود.


وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با تمسک به آموزه‌های دینی، انقلابی و تاریخی و الهام از تفکر و وصایای حضرت امام (ره) و منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب ( مدظله العالی)، طی بیش از سه دهه اخیر همواره از آزمون‌های سخت و بزرگ و در رویارویی با توطئه‌های پیچیده و خطرناک فراروی،‌ سربلند و پیروز بیرون آمده است و به لطف الهی دشمنان را مقهور بصیرت و هوشمندی خود ساخته است.


معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به ناکامی طرح‌ها و نقشه‌های شیطانی دشمنان برای براندازی نظام و به انحراف کشاندن مسیر انقلابی اسلامی اظهار کرد: مردم ایران به برکت رهبری ولی فقیه و بصیرت خود در هنگامه بروز بحران‌ها و فتنه‌ها، با وحدت، یکپارچگی و اراده جمعی به صحنه آمده و سلحشورانه پای در میدان دفاع از آرمان‌های انقلاب، امام و ولایت گذارده‌اند و تا پای جان از نظام محافظت می‌نمایند.


وی همچنین افزود: ضد انقلاب داخلی، سلطنت‌طلبان، منافقین با حمایت ضد انقلاب خارجی، بیگانگان، کشورهای غربی و صهیونیست‌ها جبهه فتنه علیه انقلاب و ملت ایران را تشکیل دادند و به طریق گوناگون و از جمله رسانه‌های قدیم و جدید به میدان تاخت و تاز علیه نظام اسلامی آمدند.


جزایری با تبیین ابعاد و زوایای خطرناک فتنه 88 و راهبرد دشمنان نظام اسلامی در این صحنه گفت: طیف گسترده و متنوعی از ضد انقلاب داخلی و خارجی و فرصت طلبانی که پس از انقلاب همواره در صدد بودند بر پیکر نظام ضربه وارد کنند، با استفاده از ظرفیت‌های امپراطوری رسانه‌ای غرب، جنگ روانی دامنه داری را علیه ملت ایران سازماندهی کردند.


معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، حماسه 9 دی ماه را نقطه اوج ولایت پذیری ملت ایران پس از 9 ماه فتنه‌گری و آشوب‌طلبی دشمنان دانست و اعلام کرد: ملت ایران با حضوری یکپارچه و بی‌نظیر، وفاداری خود به اسلام، عاشورا، اهل‌بیت (ع) و ولایت فقیه را اعلام و نشان داد اهانت به مقدسات و آرمان‌های دینی و انقلابی را هرگز تحمل نکرده و به مصالح نظام و انقلاب فراتر از اغراض سیاسی و نفسانی برخی خواص و جریان‌ها می‌اندیشد.


وی با اشاره به پیام‌های حماسه 9 دی ماه و دستاوردهای آن تاکید کرد: ملت ایران با خلق این حماسه سترگ و ماندگار، نظام سلطه و سازمان‌های جاسوسی حامی فتنه را به چالش کشاند و ضربه مهلکی بر پیکر متحد ضد انقلاب وارد ساخت و آن‌ها را زمین‌گیر و در برابر عظمت، بصیرت و هوشمندی ملت ایران مایوس و سرخورده کرده است.


وی افزود: 9 دی روز تجلی تفضلات الهی و روزی بود که ملت ایران برائت و بیزاری خود از کسانی که برای به تاراج بردن دستاوردهای نظام و میراث امام راحل (ره) و شهدای عزیز، با حمایت دشمنان خارجی دست به فتنه‌گری زده بودند را اعلام و با حضور مقتدرانه خود در صحنه، آن‌ها را در کمال قاطعیت منزوی و منکوب ساخت.


جزایری با ستایش نقش رهبر فرزانه انقلاب در بصیرت آفرینی برای ملت و مقابله هوشمندانه و مدبرانه با فتنه سال 88 خاطرنشان کرد: 9 دی ماه، فرصت یادآوری بیعت مستمر و جاودانه ملت ایران با ولایت فقیه و مصداق بی بدیل آن، رهبر فرزانه به عنوان محور نظام و ستون خیمه انقلاب بود و روزی است که شکوه بیداری ایرانیان مومن، انقلابی و ولایت‌مدار برای همیشه بر تارک آن می‌درخشد.