به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر روحانی تاکید کرد: دولت در حرکت رو به جلوی خود بر اساس منافع ملی و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام برخواهد داشت و با تمام توان از حقوق هسته‌ای ملت ایران دفاع خواهد کرد و برای رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

رییس‌جمهور اظهار داشت: دولت با دیپلماسی فعال و کارآمد و بر اساس منافع ملی و آ‌رمانهای والای نظام اسلامی همواره از عزت و منافع ملی دفاع خواهد کرد و با هوشیاری کامل تحولات و مناسبات بین‌المللی را رصد می‌کند.

دکتر روحانی افزود: دولت با تمام توان خود تلاش می کند تا نسبت به ارتقاء سطح معیشت مردم، مشکلات تولید را رفع نموده و به شعار پیشرفت همراه با عدالت جامه عمل بپوشاند.

رییس جمهور با استقبال از نقد دلسوزان و علاقمندانی که برخی سیاست‌های دولت را نقد می‌کنند، تصریح کرد: این دولت صدای صاحبنظران را می‌شنود و آنجا که نیاز باشد روند امور را اصلاح خواهد کرد.

دکتر روحانی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید بر اساس شعار «اعتدال» شکل گرفته و در مسائل داخلی و خارجی به این شعار پایبند خواهد ماند.

در ابتدای این جلسه رییس‌جمهور سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی(ع)، "جوادالائمه"، را به ملت ایران تسلیت گفت.

انتخاب استانداران استان‌های مرکزی، سمنان، گلستان و ایلام در جلسه هیات دولت

در این جلسه به پیشنهاد وزیر کشور و تصویب هیات وزیران آقایان محمدحسین مقیمی، محمد وکیلی، حسن صادقلو و محمدرضا مروارید به عنوان استانداران استان‌های مرکزی، سمنان، گلستان و ایلام انتخاب شدند.

دکتر روحانی استانداران را به رعایت حفظ خط اعتدال در انتصابات و شیوه برخورد و ایجاد فرصت برابر برای همه و تلاش برای رونق اقتصادی توصیه کردند.

همچنین در این جلسه ضمن معرفی دکتر ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از خدمات خانم دکتر سلطانخواه نیز تقدیر و تشکر شد.