به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، مهندس مصطفی محمدنجار، وزیر كشور در حاشیه همایش مشاوران جوان استانداری‌های سراسر كشور با بیان اینكه دولت مخالف استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی است و دلایل آن را در كمیسیون مربوطه در مجلس مطرح كرده است، گفت: در‌باره برگزاری انتخابات مجلس نهم به موقع اطلاع‌رسانی خواهیم كرد.

وی درباره نتایج گردهمایی مشاوران جوان استانداری‌های سراسر كشور اظهار كرد: در این جلسه مشاوران جوان از سراسر كشور گرد هم آمده بودند و بحث مشاوران از چند منظر مهم است. نیروی جوان و شادابی جوانان ارزشمند است و بایستی در برنامه‌ریزی مدیریتی مد نظر قرار گیرد.

وی با تأكید بر اینكه مشاوره جوان ظرفیتی است كه می‌توانیم برای مدیریت كشور روی آن برنامه‌ریزی كنیم، افزود:‌ از ظرفیت مشاورین جوان می‌توان برای فضای مدیریتی كشور جذب كرد.

مهندس محمد نجار در ارتباط با كاهش آلودگی هوای تهران با بیان اینكه برای بحث كاهش آلودگی هوا كمیته اضطرار در تهران تشكیل شد، اظهار داشت: مقرر شد ساعات كار در تهران كاهش یابد و طرح زوج و فرد نیز اجرا شود.

وزیر كشور با اشاره به ایام الله دهه فجر و افتتاح چندین هزار پروژه عمرانی اظهار داشت: در عرصه‌های مختلف چند هزار پروژه در دست اجرا است كه بخشی از آن در ایام دهه مبارك فجر افتتاح می‌شود.

وی در مورد اتمام دور سوم سفرهای استانی هیأت دولت در سال جاری، با بیان اینكه برنامه‌ریزی سفرهای استانی در نهاد ریاست جمهوری انجام می‌شود، تصریح كرد: تلاش بر این است که هرچه سریع‌تر دور سوم سفرها به پایان برسد.

وزیر كشور با بیان اینكه طرح ساماندهی اتباع افغان در دستور كار است، اظهار داشت: طرح سرشماری دقیق اتباع افغان انجام شده است و ما هم‌اكنون آمار دقیقی در این ارتباط داریم.