به گزارش خبرنگار اعزامی برنا به استان البرز، دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور در هشتاد و دومین سفر استانی خود در جمع مردم استان البرز با بیان اینکه این استان از جهات گوناگون دارای استعدادهای بسیار ارزشمندی است، گفت: گلچین بهترین های مردم ایران در استان البرز و شهر کرج اجتماع کرده اند.


وی افزود: مردم این استان در خدمت انقلاب، کشور و عزت و اقتدار ایران زمین هستند.


رییس جمهور با بیان اینکه این سرزمین به لحاظ کشاورزی پراهمیت است، ادامه داد: این استان از لحاظ معادن، استعداد صنعتی، گردشگری و فرهنگی دارای بالاترین ظرفیت هاست.


وی اضافه کرد: این مردم شایسته آن هستند که پرچم عزت فرهنگی مردم ایران را نه تنها به نسل های متوالی، بلکه به تمامی بشریت منتقل کنند.


احمدی نژاد با بیان اینکه مردم این استان توانستند آن شهید یگانه را به بشریت تقدیم کنند که امام فرمود "شهید فهمیده رهبر ملت ایران است"، گفت: می توان به جرأت او را قهرمان همه بشریت معرفی کرد.


وی ادامه داد: این استان سرداران و شجاعانی داشت که در لشگر سید الشهدا در دوران دفاع مقدس شجاعانه سینه هایشان را سپر کردند و صف دشمنان را شکستند و قدرت اهریمنی دشمن را به ذلت کشاندند.


رییس جمهور با اشاره به افتخار آفرینی جوانان این استان در عرصه های مختلف تأکید کرد: اگر مدال هایی را که قهرمانان ما در بازی های آسیایی و پاراآسیایی به‌دست آوردند، تحلیل کنیم می بینیم که قهرمانان کرجی نسبت به جمعیت‌شان بیشترین مدال ها را تقدیم ملت ایران می کردند.


وی با بیان اینکه این همه افتخار آفرینی زیر سایه مشکلات تهران فرصت بروز و اثرگذاری مناسب را نداشت، گفت: خدا را شاکرم که با عنایت و لطف مجلس محترم استان شدن این دیار به تصویب رسید.


احمدی نژاد اضافه کرد: از بودجه سال 90 بودجه این استان به طور کامل مستقل خواهد شد و در اختیار خود مردم و استان قرار خواهد گرفت.


وی افزود: سیاست دولت این است از صنایع با فناوری بالا ارزش افزوده فراوان و اشتغال‌زایی فراوان که حداقل آلودگی را دارد در استان البرز حمایت کند.


رییس جمهور با تأکید بر اینکه دولت مصمم است به لحاظ شاخص های گوناگون این استان را ظرف سه – چهار سال آینده متناسب با متوسط همه استان های کشور بالا بیاورد.


وی تأکید کرد: دولت در سه سفر استانی خود به استان های گوناگون تصمیمات مختلفی را برای عمران و آبادانی این استان ها اتخاذ کرده است و همه تصمیمات در جلسه امروز دولت برای استان البرز تصویب خواهد شد تا فاصله ها برداشته شود.
   

احمدی نژاد با بیان اینکه باور من این است با استعداد فرهنگی و طبیعی که در استان البرز وجود دارد، این استان می‌تواند در مدت کوتاهی به آبادترین و پیشرفته‌ترین استان کشور تبدیل شود، گفت: دولت باید با نگاه ویژه برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری راه را برای پیشرفت این استان باز کند تا البرز بتواند در تمام موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی راه را بپیماید و پیشرفت کند.


وی ادامه داد: مردم این استان و به ویژه جوانان باید دست به دست هم بدهند و با تلاش بی وقفه و کار استان خود را بسازند و بر بام پیشرفت ایران بنشانند.


رییس جمهور خاطرنشان کرد: باورم این است که این کار شدنی بوده و مردم استان البرز موفق می‌شوند این هدف را به ثمر بنشانند.


احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم سازندگی کشور یادآور شد: امروز ما باید ایران را بسازیم. چرا که ساختن ایران ماموریت تاریخی ماست.


وی ادامه داد: من تردید ندارم اگر شهدای ما امروز حضور داشتند پرچمداران سازندگی در ایران بودند.


رییس جمهور افزود: ساختن ایران نیاز و شایستگی ملت ایران است. این شایستگی و شأن ملت ایران است.


وی با بیان اینکه خداوند همه استعدادها را در کشور برای پیشرفت فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: در یک دوره 20 ساله حاکمان زبون سد راه پیشرفت ملت ایران و مانع حرکت آنان شدند اما امروز خدای متعال به برکت حرکت امام خمینی و جان فشانی‌های مردم بزرگ ترین فرصت تاریخی را در اختیار ملت ایران قرار داده است.


احمدی نژاد تاکید کرد: تجربه ثابت کرد هرگاه ملت ایران فرصتی به دست آورد، به سرعت خود را به قله‌های پیشرفت می‌رساند.


وی با اشاره به اینکه باید ایران را اولا برای ملت ایران و ثانیا برای ماموریت‌های تاریخی و جهانی ملت ایران بسازیم، گفت: این باور من است که از روی ایمان قلبی و آگاهی و علم به دست آوردم که خداوند ملت ایران را آفرید و در طول هزاران سال از آزمون‌های گوناگون عبور داد و با فرهنگ ولایت و اسلام ناب و علوی آشنا کرد، و او را برای انجام ماموریت‌های بزرگ جهانی و تاریخی آماده کرد.


رییس جمهور تصریح کرد: حکومت‌ها و اندیشه‌های گوناگون، دوره های بر روی کار آمدند و بشریت را به زنجیر کشیدند و در آخر شکست خوردند. امروز اثری از حکومت های مارکسیستی در دنیا نیست.


وی ادامه داد: همزمان با حکومت‌های مارکسیستی کسانی با شعار دفاع از حقوق بشر و آزادی و دموکراسی به میدان آمدند اما آنان نیز به شکستن حرمت و شخصیت انسان ها پرداخته و له کردن ملت‌های دنیا را در دستور کار قرار دادند و طی 100 سال کارهای زشت و ناپسندی را در دنیا انجام دادند و در جنگ هایی که به راه انداختند بیش از 100 میلیون نفر را کشتند.


احمدی نژاد با بیان اینکه آنها گسترده ترین عقب ماندگی را به بخش وسیعی از دنیا تحمیل کردند، گفت: کینه‌ورزی، فریب کاری و غارت از بشریت ثمره حضور آنها در دنیا است.


رییس جمهور با اشاره به شکست‌های اقتصادی امروز در غرب تصریح کرد: آنها پول‌هایی که امروز به اقتصادشان تزریق می‌کنند، فقط خلق عددهای کاغذی است. و این به معنای آن است که ارز و پولی که در اقتصاد جهانی از آن استفاده می کنند را از جیب سایر ملت ها برداشت کرده اند و در جیب خود می گذارند.


وی تاکید کرد: آنها به نام دموکراسی سخت ترین جنایات را به ملت ها تحمیل کرده اند.
  

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از حضور بیگانگان در منطقه اظهار داشت: آنها آمدند تا مردم عراق را از دست حکومت صدام نجات دهند. ولی چه کردند؟ آنها گفتند در افغانستان می خواهیم مردم را از دست تروریست ها نجات دهیم ولی چه بسیار مردمی که کشته و خانواده هایی که متلاشی شدند. استعمارگران از نیم قرن پیش با فریب کاری فلسطین را اشغال کردند و 65 سال هر روز کشتار و جنایت و خیانت در این سرزمین انجام دادند.


وی تصریح کرد: ولی به فضل الهی این مرام ضد انسانی رو به پایان است. و نشانه های شکست و اضمحلال استعمارگران دیده می شود. امروز جهان نیازمند اندیشه نو و فرهنگ نو و انسانی و عادلانه است. متفکرین دنیا و کسانی که جهان را می شناسند، همه چشم امید به سمت ملت ایران دارند و ملت ایران را الگوی خود می دانند.


رییس جمهور با اشاره به اینکه من به کشورهای بسیاری سفر کرده و با اقشار مختلف صحبت کردم، خاطرنشان کرد: هر روز تقاضاهایی که به سمت ملت ایران فرستاده می شود را مطالعه می کنم . ساختن ملت ایران فقط ساختن ملت ایران نیست، بلکه گام های بلندتر برای ساختن بشریت و سرشار از یگانه پرستی و توحید خواهد بود.


وی تصریح کرد: هر نهاد سازندگی و توسعه که در ایران برپا می شود، یک پرچم عزت و افتخار است. یک رابطه عمیق بین ملت ها و ملت ایران برقرار است. در بحث هسته ای دیدیم که ملت های عالم از ملت ایران حمایت کردند و گفتند اگر ملت ایران پیروز شود راه برای به قدرت رسیدن سایر ملت ها هموار می شود.


احمدی نژاد خاطرنشان کرد: امروز باید ایران را بسازیم، ساختن ایران چند شرط دارد که این شرط ها برای استان البرز هم محسوب می شود. اولین شرط همدلی و وحدت است. خداوند متعال و پیامبر اکرم و تمام برگزیدگان انسان را به وحدت و همدلی دعوت می کنند. شیطان انسان ها را به تفرقه دعوت می کند و هر جا ندایی برای تفرقه است، ندای شیطانی در مقابل هر جا ندایی برای همدلی است، ندای الهی است.


احمدی نژاد اضافه کرد: همه ما یک ملت و یک خانواده هستیم باید دست در دست هم بدهیم اگر ما همدل و متحد نباشیم، پیشرفت نخواهیم کرد.


وی تصریح کرد: خدا را سپاس گزارم که امروز ملت ایران در فرهنگ علوی و مهدوی در سایه ولایت متحد و همدل است. خدا را شکر می کنم که مردم استان البرز و شهر کرج نماد همدلی و وحدت ملت ایران هستند.


رییس جمهور گفت: شرط دوم کار و تلاش است؛ اگر یک ملت همه فرصت ها، ثروت ها را در اختیار داشته باشد، اما اهل کار و تلاش نباشد، به جایی نمی رسد. انسان ها باید از دست رنج و تلاش خود بهره مند شوند، کار باید به زیباترین عنصر فرهنگی کشور تبدیل شود. مسأله مهم در کار این است که کار باید مفید و حلال باشد.


وی با اشاره به اینکه عنوان و شکل و شمایل کار مهم نیست، خاطرنشان کرد: عنوان کار مطلقا اثری در پیشرفت جامعه نخواهد داشت. هرجا کار مفیدی باشد، ارزشمند است. زیباترین کار کشاورزی و بالاترین کار کارگری است. بهترین کار برای جامعه سخت ترین آنهاست و انسانی که سخت ترین کارها را بر عهده دارد، ارزشمندتر است.


احمدی نژاد همچنین خاطرنشان کرد: متاسفانه سرمایه داران و استعمارگران می خواهند فرهنگی را ترویج کنند که کار هر چه آرام تر و بی دردسرتر باشد، بهتر است که این بر خلاف سنت الهی و ارزش های ملت ماست. کشور با پشت میز نشستن، ساخته نمی شود؛ بلکه با کار و تلاش ساخته می شود.


رییس جمهور اظهار داشت: کار کسر شأن نیست؛ آیا کشور بدون کارگر و تاکسیران جلو می رود؟ اینها هستند که کشور را می سازند. ساختن ایران نیازمند کار است.


احمدی نژاد شرط سوم را ارتباطات برادران و رفتار کریمانه بین آحاد ملت دانست و گفت: اگر ملتی ثروت داشته باشد، همدل باشد، اما مردم نسبت به هم با مروت و رحم رفتار نکنند، به جایی نخواهد رسید و نتیجه مثل کشورهای غربی می شود که با بوجود آمدن بحران اقتصادی درمانده شده اند. اگر در میان یک ملت هر کسی به فکر خودش باشد، و کاری به کار دیگران نداشته باشد، آن جامعه روی سعادت را نخواهد دید.


وی افزود: ما باید نسبت به هم مهربان، رحیم و دلسوز باشیم، این سنت پیامبر عزیز و ائمه اطهار است. آنها عاشق انسانها و دلسوز انسان ها بودند.


رییس جمهور با اشاره به اینکه ملت ایران، ملتی رحیم، کریم و دلسوز هستند، گفت: ملت ایران نسبت به یکدیگر فداکار هستند و در میان ملت مردم کرج، در فداکاری یک نمونه بارزند.


احمدی نژاد شرط چهارم رااینگونه بیان کرد: یک ملت باید از امکانات، منابع  و سرمایه های خود به درستی استفاده کند، اگر ملت ایران فقط از انرژی خدا دادی خود به درستی استفاده کند، بدون شک، ظرف 5-6 سال ملت ما به بام پیشرفت جهان خواهد نشست و در سراسر کشور دیگر فقر و بیکاری پیدا نخواهد شد.


رییس جمهور در ادامه از همراهی بی نظیر ملت در طرح بزرگ و انقلابی هدفمند سازی یارنه ها تشکر کرد و گفت: به دنیا اعلام می کنم ملت ایران در همراهی با این طرح یکی از زیبا ترین عرصه های همدلی و همراهی و اعتماد و آگاهی را رقم زد.


وی در پایان خطاب به ملت ایران خاطرنشان کرد: شما بالاترین درجه آگاهی را در همراهی و همکاری در این طرح از خود نشان دادید، فقط در نمونه ای عنوان می کنم که در مصرف گازوییل طی 10 -12 روز گذشته 38 درصد مصرف کاهش پیدا کرده است.