به گزارش خبرنگار اعزامی برنا به استان البرز، محمود احمدی‌نژاد در بدو ورود به کرج، مرکز استان البرز، گفت: امروز باید 2 شکرگزاری از خداوند متعال داشته باشم؛ اول به خاطر تحقق آرزوی دیرینه مردم این دیار برای استان شدن این خطه است که به لطف خدا مردم به چیزی که شایسته آن بودند، رسیدند و امروز این هدف بزرگ محقق شده است. دومین شکرگزاری هم به خاطر حضور در جمع مردم این استان است.

وی با بیان اینکه این اولین سفر استانی هیأت دولت به استان البرز است، خاطرنشان کرد: استان البرز خلاصه‌ای از تمام خوبی‌های مردم ایران است. مردم این استان همیشه پای آرمان‌های انقلاب اسلامی به صلابت البرز ایستادگی کردند و این از عنایات الهی بود که این استان البرز نامیده شد.


رییس جمهور افزود: مردم کرج و استان البرز امروز هم در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان و همچنین پایبندی به اصول و ارزش‌های انقلاب ایستادگی می کنند.

وی با اشاره به سفر وزرا و معاونین به شهرستان‌های ‌این استان، تصریح کرد: در هشتادودومین سفر استانی علاوه بر دیدار عمومی با مردم، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و نیز مدیران و منتخبین در کارگروه فرهنگ و هنر استان تلاش‌های خوبی در زمینه بازیابی فرهنگ غنی البرز نشینان انجام می‌شود.

 
رییس‎جمهور تا ساعتی دیگر در ورزشگاه شهدای مخابرات کرج و در جمع مردم استان البرز ایراد سخنرانی می‎کند.