معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار داشت: تکمیل و ساخت طرحهای پتروشیمی به عنوان یک اولویت در دستور کار شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار دارد و در این مسیر، امسال 4 مجتمع پتروشیمی به بهره برداری خواهند رسید.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت «عباس شعری مقدم» تصریح کرد: فاز 2 پتروشیمی کاویان، پتروشیمی لرستان و مجتمع های پتروشیمی کردستان و مهاباد با برنامه ریزیهای انجام شده، امسال به بهره برداری خواهند رسید.
وی اظهار کرد: امید است با تامین به موقع منابع مالی و نیز تجهیزات مورد نیاز و همچنین تامین خوراک مورد نیاز این مجتمع ها امسال بتوانیم ظرفیت تولید را در صنعت پتروشیمی افزایش دهیم.
وی پیش از این گفته بود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی همیشه از سرمایه گذاران برای مشارکت در طرحهای این صنعت دعوت به عمل آورده و آماده هرگونه همکاری و حمایت از سرمایه گذاران است.
عباس شعری مقدم با بیان این که همکاری با بانکها وارد مرحله ای جدید شده است گفت: همکاری بانکها می تواند با توجه به فضای مطلوب جاری در کشور، زیرساختهای توسعه صنعت پتروشیمی ایران را به عنوان یک صنعت سود آور که دارای ارزش افزوده بالاست در اقتصاد ملی تقویت کند.
همچنین، گفتنی است که بر اساس این گزارش، پتروشیمی لرستان چندی پیش نخستین محموله خوراک را برای تولید اولیه دریافت کرد.