در  نشست عصر (یکشنبه)  هیات دولت که به ریاست دکتر «حسن روحانی»رییس جمهوری کشورمان برگزار شد، مهمترین مسائل کشور نیز مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در نشست امروز، «ˈمحمود حجتی»ˈ وزیر جهاد کشاورزی گزارشی در باره پدیده خشکیدگی درختان بلوط در جنگل های زاگرس، عوامل آن و راهکارهای پیشگیری، کنترل و مقابله با این پدیده را به هیات وزیران ارایه داد.

پرداخت یارانه نهاده ها وعوامل کشاورزی، لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جاسک و اتخاذ راهکارهای لازم به منظور اجرای طرحهای مدیریت و احیای جنگل های زاگرس از جمله مصوبات عصر امروز یکشنبه هیات دولت به ریاست رییس جمهوری بود.

بر این اساس و با توجه به اهمیت جنگلهای زاگرس در توسعه و تمدن غرب کشور و لزوم توجه به این موضوع، مقرر شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری حمایت های لازم را به منظور اجرای طرحهای مدیریت واحیای جنگل های زاگرس به عمل آورد .

همچنین در راستای پایداری جنگل های زاگرس مقرر شد توسعه جنگل کاری اقتصادی مورد حمایت وپشتیبانی قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاههای اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب هیات وزیران رسید. پرداخت یارانه نهاده ها وعوامل کشاورزی از جمله مواردی بود که در جلسه امروز هیات دولت تصویب شد.

به گزارش برنا،با تصویب هیات وزیران به وزارت دادگستری اجازه داده شد تا نسبت به امضای موقت موافقتنامه های استرداد مجرمین و انتقال محکومین به حبس بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و سریلانکا اقدام کند.

صدور مجوز مذاکره و امضای موقت موافقتنامه معاضدت قضایی در امور مدنی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند نیز از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات دولت بود .

بر اساس این گزارش، لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جاسک نیز از سوی اعضای دولت به تصویب رسید.