نخستین یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها 22 اردیبهشت ماه سال 93 به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، هرچند با آغاز اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه، یارانه نقدی این مرحله باید براساس راستی آزمایی به حساب مشمولان واریز می شد، اما براساس برنامه‌های دولت تدبیر و امید، یارانه این مرحله به حساب تمام ثبت نام کنندگان واریز خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نیز اعلام کرد: یارانه نقدی خانوارهای متقاضی دریافت یارانه، 22 اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

محمدباقر نوبخت افزود: این نخستین یارانه پس از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌هاست.

وی با قدردانی از انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی، افزود: به همه کسانی که اعلام کردند به یارانه نیاز دارند، مبلغی را که تاکنون می پرداختیم، خواهیم پرداخت و برای کسانی که اطلاعات ما نشان می‌دهد نیاز به حمایت بیشتری به ویژه در جهت امنیت غذایی دارند، علاوه بر یارانه نقدی، یارانه غیرنقدی نیز در نظر گرفتیم.

سخنگوی دولت اعلام کرد: هیچ ریالی از افزایش قیمت‌های حامل های انرژی را برای افزایش درآمد دولت به کار نمی‌گیریم و همه را در راه های مناسب تر که مردم نیاز دارند، هزینه خواهیم کرد.

نوبخت اظهار داشت: منابع حاصل از انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی، به تولید و اشتغال، بهداشت و درمان و بهبود وضع محیط زیست اختصاص داده می‌شود.