«دکتر حسن روحانی» رییس جمهوری ایران روز (چهارشنبه) در همایش توسعه و سرمایه گذاران استان ایلام با اشاره به عزت آفرینی اهالی ایلام افزود: شایسته ترین پاسخ به عزت آفرینی ایلامی ها در دوران دفاع مقدس، تلاش برای عمران و آبادانی این استان است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از خبر شامگاه چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی افزود: هر نقطه ای از کشور برای ما حکم بخشی از سرزمین ایران را دارد و به لحاظ توسعه هیچ بخشی از آن تفاوتی با بخش های دیگر ندارد.

دکتر روحانی بیان کرد: برای کسانی که اهل استان ایلام هستند و به آن تعلق خاطر دارند پیشرفت این استان طبیعتاً جذابیت بیشتری دارد و همین موضوع مزیتی نسبی برای پیشرفت استان است. 

وی با بیان اینکه ایران و ایرانی لیاقت و استعداد الگو و نمونه شدن را دارد، اظهار داشت: ایران همه ملزومات، استعداد و ظرفیت های لازم برای پیشرفت و الگو شدن را دارد و امروز همه باید دست به دست هم دهیم تا کشور را آباد کنیم.

رییس جمهوری کشورمان با اشاره به مرزی بودن ایلام تصریح کرد: هم مرز بودن ایلام با عراق که اتصال و اشتراک فرهنگی و تاریخی دیرینه با ایران دارد بسیار برای توسعه و امنیت ایلام و ایران اهمیت دارد و ضرورت سرمایه گذاری برای پیشرفت این استان را دو چندان می کند. 

رییس دولت یازدهم با برشمردن استعدادهای ایلام در عرصه های گردشگری، نفت، گاز، پتروشیمی و فرصت برخورداری از مرز و امکان صادرات کالا گفت: دولت تدبیر و امید در حد توان خود بر روی ظرفیت های پیشرفت این استان متمرکز شده و سرمایه گذاری های لازم در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی و اصلاح شیوه های آبیاری را انجام خواهد داد. 

وی در ادامه  اضافه کرد: البته دولت یازدهم بنا ندارد هیچ پروژه ای را تا زمان انجام بررسی های دقیق و کارشناسی و تصویب در هیات دولت اعلام کند یا قولی در رابطه با آن به مرم بدهد چرا که مردم در این سال ها حرف و شعار زیاد شنیدند و دیگر بس است. دولت برنامه های مفصلی برای بخش نفت و گاز ایلام دارد اما چون این برنامه ها بلند مدت است از اعلام آنها خودداری می کنیم.

رییس دولت تدبیر و امیدبا بیان اینکه طبیعی است که سرمایه گذار باید به آینده سرمایه گذاری خود اطمینان داشته و امیدوار باشد، اظهار داشت: دوران افراطی گری و سر و صدا راه انداختن سپری شده و باید به دنبال منافع کشور باشیم. 

حسن روحانی همچنین جایگاه امروز ایران در منطقه و جهان را ممتاز و شایسته توصیف و تصریح کرد: امروز وضعیت ایران به گونه ای است که تنها مساله سرمایه گذاری ایرانیان مطرح نیست، بلکه توجه سرمایه گذاران جهانی نیز معطوف به ایران است.

به گزارش برنا،روحانی با اشاره به اینکه دولت برای سرمایه گذاری 70 میلیارد دلاری در بخش پتروشیمی برنامه دارد، گفت: طبیعی است که دولت برای این منظور روی مشارکت بخش خصوصی حساب ویژه ای باز کرده است. 

وی با ابراز خرسندی از تشکیل چنین جلساتی، اظهار داشت: دولت معتقد است که باید تسهیلات لازم برای فعالیت پرنشاط اقتصادی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و به همین منظور تمام تلاش خود را برای تسهیل و بهبود شرایط بین المللی در راستای ارتقاء شرایط سرمایه گذاری به کار گرفته است.

دکتر روحانی در پایان تصریح کرد: دولت به دنبال آن است که شرایط منطقه ای و جهانی با حفظ عزت و سربلندی به نفع کشور بهبود یابد که نشانه های آن از شروع فعالیت دولت یازدهم تا امروز بویژه در منطقه و در ارتباط با کشورهای همسایه قابل مشاهده است.