«دکتر حسن روحانی» رییس جمهوری در جریان افتتاح فاز اول مجتمع پتروشیمی ایلام، درجلسه ای با مهندسان، مدیران و مسوولان این مجتمع،تاکید کرد: افتتاح بخش های مختلف و جدید در صنعت پتروشیمی برای دولت حائز اهمیت است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از خبر شامگاه چهارشنبه ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان این مطلب افزود: افتتاح و آغاز بکار مجتمع پتروشیمی ایلام موضوعی مهم برای دولت به حساب می آید.

رییس جمهوری کشورمان ابراز امیدواری کرد: واحدهای دیگر از جمله فاز دوم این مجتمع نیز تا پایان دولت یازدهم راه اندازی شود، تا شاهد تحول هر چه بیشتر در استان ایلام و کشور باشیم.

دکتر روحانی گفت: امروز حرکت خوبی همراه با امید به آینده در همه بخش های کشور آغاز شده است و تلاش همگان در جهت توسعه و پیشرفت روز افزون کشور ضروری است.

وی همچنین با بیان اینکه دولت در حد توان خود در جهت توسعه استان ایلام تلاش خواهد کرد، افزود: امیدواریم واحدهای پتروشیمی دیگری در استان ایلام از جمله پتروشیمی دهلران که می تواند برای منطقه و کشور سودمند باشد، با تلاش و همت متخصصان راه اندازی شود.

به گزارش برنا،رییس دولت یازدهم همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا شاهد آبادانی کشور باشیم.

لازم به دکر است که در این جلسه بیژن زنگنه وزیر نفت گزارشی از وضعیت طرح های توسعه ای و پروژه های در حال اجرای وزارت نفت در استان ایلام ارائه کرد.