به منظور بررسی راهکارهای بهبود وضعیت معیشت روستاییان همایشی با حضور «سید ابوالفضل رضوی»، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور ، در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، رضوی در این جلسه با اشاره به اهمیت شکل گیری مهاجرت معکوس به روستاها، یکی از عوامل موثر در این موضوع را افزایش تولید و اشتغال در روستاها وایجاد تنوع در تولیدات روستایی دانست.

وی همچنین از آمادگی کامل دولت در جهت حمایت از تولیدات روستایی خبر داد و گفت: این آمادگی را داریم که برای هر دهستان دو طرح اشتغالزا را با حمایت معاون اول رئیس جمهور به مرحله اجرا در آوریم.

در ادامه مدیران کل دفاتر امور روستایی استانداری ها به بیان دیدگاههای خود در خصوص مشکلات موجود در استان خود پرداختند که مهمترین آنها ضعف جایگاه دفاتر روستایی ، لزوم تغییر آیین نامه اجرایی ماده 194 قانون پنجم توسعه ، ضرورت راه اندازی شبکه تلویزیونی ویژه روستا، مشکلات موجود بر سر راه گردشگری روستایی، مشکلات آب روستایی ضرورت آموزش روستائیان و مدارس روستایی بود.

همچنین در ادامه جلسه آقای مهندسی ویسه معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور طی سخنانی گفت: مهمترین مسئله مورد نظر دولت در حوزه روستا ها اشتغال آفرینی و سرمایه گذاری در روستاهاست و اعتقاد داریم مشکلات روستاها را در مرکز کشور ومرازک استانها نمی توان رفع کرد بلکه باید به مرکز دهستان و روستا رفت و با همکاری اهالی روستا مشکلات را در محل حل و فصل کرد.

در پایان جلسه نیز معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن جمع بندی مباحث مطروحه انتظارات خود را از مدیران کل روستایی مطرح کرد.