«محمد نهاوندیان»رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با بیان اینکه "معاونان وزرا و رؤسای سازمان‌های تابعه مسئولیت ستادی و مدیریت اجرایی کشور را بر عهده دارند"، گفت: تحقق سیاست‌های دولت تدبیر و امید عملاً مرهون تصمیم‌گیری‌های روزانه این جمع است و تک‌تک معاونان وزرا، مسئولیت پیگیری سیاست‌ها و اهداف دولت را بردوش دارند و نباید توجه به این نکته کمرنگ شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نهاوندیان عصر(شنبه) در دیدار و ضیافت افطار اعضای دولت و معاونان وزرا و رؤسای سازمان‌های تابعه که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، با تأکید بر ضرورت همگرایی و هم‌افزایی در اداره امور کشور، خاطرنشان کرد: مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی باید خود را اعضای خانواده واحد بدانند؛ از این رو غیر از مسئولیت حوزه کاری خود، باید مراقبت داشته باشند که تصمیمی که اتخاذ می‌کنند، کلیت سیاست‌های دولت را مدنظر داشته باشد.

به گزارش برنا سرپرست نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: باید فضایی ایجاد کنیم که مسابقه همگرایی در دستگاه‌های اجرایی به راه بیفتد و این دولت باید نشان دهد که می‌توان به عصبیت‌های سیاسی و سازمانی فائق آمد و منافع ملی را بر منافع سازمانی ترجیح داد و اینها مواردی است که در منشور اخلاقی دولت به آن تأکید شده است. 

نهاوندیان با اشاره بر اهمیت منشور اخلاقی دولت گفت: باید همه خودمان را پاسبان و احیاگر این منشور بدانیم و فضای این دولت باید فضای مراقبت عمومی باشد و فریضه امر به معروف و نهی از منکر که همگی نسبت به جامعه داریم باید نسبت به خودمان بیشتر مدنظر قرار دهیم. 

وی در پایان، ضرورت ارتباط مسئولان با مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید ارتباط‌مان با مردم ضعیف شود. باید خدمات خود را به دور از اغراق به صورت صادقانه و با بهترین شیوه با مردم در میان بگذاریم.