هیات دولت عصر امروز یکشنبه در نشستی به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، موضوع افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور را تصویب کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، در این جلسه، اعضای دولت لایحه جامع وکالت دادگستری را نیز بررسی کرده و پس از استماع گزارش کمیسیون لوایح در باره این لایحه، موادی از آن را به تصویب رساندند.

این لایحه شامل کلیات لایحه، تشکیلات، ورود به حرفه وکالت، حقوق و تکالیف حرفه ای وکیل، مقررات انتظامی و صندوق حمایت وکلای رسمی است.

در ادامه این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب هیات وزیران رسید که تعیین الگوی مصرف آب و برق حوزه های علمیه، مساجد، دارالقرآن ها، حسینیه ها و اماکن مذهبی اقلیت های دینی از جمله آنها بود.

اختصاص اعتبار به آسیب دیدگان ناشی از وقوع سیل و برف و کولاک در استان های زنجان، مازندران، هرمزگان، همدان، اردبیل و سیستان و بلوچستان از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات دولت بود. 

با تصویب دولت، مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار به منظور تأمین هزینه های پشتیبانی، آواربرداری و ارایه خدمات فنی و مدیریتی در مناطق خسارت دیده استان های خراسان جنوبی، اصفهان و هرمزگان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.

به گزارش برنا دولت با اختصاص مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور پیش بینی، پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث، سوانح و بحران ها به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هم موافقت کرد.

اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال بابت تقدیر از معلمان نمونه کشوری از دیگر مصوبات امروز هیأت وزیران بود.