«بیژن نامدار ‌زنگنه» وزیر نفت،‌ با اشاره به اختصاص 20 میلیارد دلار برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی، گفت: این طرح‌ها در 10 روز آینده برای تصویب نهایی به شورای اقتصاد ارائه می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، بیژن نامدار ‌زنگنه، از ارائه تعدادی از طرح‌های بند "ق" تبصره 2 قانون بودجه سال 93 ظرف 10 روز آینده به شورای اقتصاد خبر داد و گفت: براساس این بند وزارت نفت اجازه دارد تا سقف ١٠٠ میلیارد دلار برای اجرای طرح‌های نفت وگاز، بهینه‌سازی، کاهش مصرف انرژی در بخش‌های مختلف صنعت با اولویت صنایع انرژی بر، حمل ونقل عمومی، استفاده از سی ان جی و تولید خودروهای کم مصرف با رعایت سیاست‌های کلی اصل ٤٤ قانون اساسی قرارداد منعقد کند.

وزیر نفت با اشاره به اختصاص 20 میلیارد دلار اعتبار برای تعدادی از طرح‌های بند "ق" تبصره 2 قانون بودجه سال 93، افزود: این طرح‌ها بیشتر در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی در حوزه حمل‌و نقل ریلی، مترو، چاه‌های آب کشاورزی و بهبود، بهینه سازی موتورخانه‌های ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری است.

وی ادامه داد: همچنین وزارت نفت در تلاش برای اجرای طرح گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه مناطق کنارک، ایرانشهر، چابهار و زاهدان، خاش و زابل است که این طرح نیز در هفته آینده برای تصوب نهایی به شورای اقتصاد داده می‌شود.

وزیر نفت،‌ افزود: بعد از تصویب این طرح‌ها در شورای اقتصاد، برای اجرای آنها حدود سه سال و نیم زمان می‌برد.